Skocz do zawartości
Forum

Ciąza obumarla w 38 tyg


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

jestem po ciąży obumarłej w 38 tyg i 5 dni. 28.12 pojechałam do szpitala, miałam rozwarcie na 1 cm, bez zadnych skurczy. Lekarze odesłali mnie do domu twierdząc, ze wszystko jest wzorowo. 29.12 pojechałam znowu do szpitala. Tam chcieli mnie odesłać do domu ale uparłam się żeby zostać. Córeczka zmarła mi w szpitalu 30.12 pomiędzy jednym a drugim ktg, które wg mnie nie były prawidłowe. 30.12 wg mnie odeszły mi również wody płodowe, ale nikt z tym nic nie zrobił. Od 29.12-30.12 miała robione 3 razy ktg i serduszko biło jej miedzy 120-180. W trybie pilnym miałam robioną cesarkę, ponieważ po podłączeniu mnie do preindukcji porodu dostałam krwotoki. termin miałam na 08 stycznia, stało się to 30.12. Na początku grudnia miałam coronavirusa, około 21.12 wyszedł mi gronkowiec złocisty w moczu, który nie był leczony antybiotykami a przez całą ciąże miałam cukrzyce ciążową leczona insuliną. Ale była na tyle słaba ze w niektórych tygodniach miałam ją odstawianą a przed porodem brałam tylko 6 jednostek, 

wyniki sekcji małej:

Mózg - liczne nacieki zapalne limfocytarne mogące odpowiadać wirusowej etiologi badawczej, obrzęk mózgu

Płuca - cechy przekrwienia biernego, krwinkotoki do światła pęcherzyków płucnych. W świetle pęcherzyków oraz oskrzelików widoczne są liczne złuszczone nabłonki (elementy płynu owodniowego)

Grasica - widoczne ciałka Hassala

serce - przekrwienie

Nerka z nadnerczem - cechy przekrwienia i wylew krwi w nadnerczu

Wątroba - przekrwienie bierne

 

Łożysko - 13x14x3,5 cm z pępowiną długości 15 cm i luźnym fragmentem 15,5 cm. Łozysko pochodzące z III trymestru z cechami starzenia się, z drobnymi odgniskami zawału bladego oraz ogniskowym skąpym naciekiem limfocytarnym w płycie podstawowej. Pępowina i błony płodowe bez zmian morfologicznych.

 

Proszę o pomoc co mogłobyć przyczyną ciązy obumarłej? Cukrzyca ciązowa? Czy nacieki zapalne limfocytarne na mózgu powstają w wyniku niedotlenienia dziecka?

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...