Skocz do zawartości
Forum

Problem z nerwami?


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Od kilku miesięcy mam problem z mieszkaniem. Ciągłe stukanie, pukanie, chodzenie na piętach, muzyka itp. Wiem, wiem, takie są uroki mieszkania w bloku. Wcześniej nie miałem z tym większych problemów jednak teraz jest inaczej dlatego rady typu przyzwyczaj się, wyprowadź do domu nie pomogą. Wydaje mi się że mam nerwobóle w klatce piersiowej przez to oraz problemy z żołądkiem. Pytanie brzmi jak poradzić sobie ze stresem kiedy nie można wyeliminować czynnika powodującego stres? Wziąłem urlop i pech chciał że w miejscu gdzie miałem wypoczywać jest podobnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja też tego nie lubię, ale w takim wypadku musielibyśmy zupełnie się dociąć od ludzi i zamieszkac w samotni z delaka od cywilizacji. Ale to też kosztuje. I to sporo. Więc myślę że masz kilka opcji. Np. stopery, mozesz wyciszyć ściany zwykłym styropianem lub kupić pianki akustyczne (wpisz w necie), oprócz tego jeżeli nie bierzesz żadnych leków na uspokajających to spróbuj na noc brać jakiś suplement uspokajający np. Forsen Valerin Sen, NovaNoc. Ale jeżeli podejrzewasz u siebie depresję to idź do do lekarza pierwszego kontaktu, lub po prostu do psychiatry. Aby sie wyciszyć dobrze abyś poznał techniki relaksacyjne: technika głebokiego oddychania, technika napinania i rozluźniania mieśni, skanowanie ciała, koncentrowanie się na teraźniejszości, wizualizacja, Joga, Tai - Chi, Ćwiczenia rytmiczne. Poczytaj o tym. zawsze przed snem możesz sobie właczać muzykę relaksacyjną (muzykoterapia). Mozesz też zastosować jakięs olejki aromatyczne uspokajające np. lawendę. Te techniki są dobre tym bardziej przy depresji, silnym znerwicowaniu. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...