Skocz do zawartości
Forum

Zanik miesiączki u nastolatki


Rekomendowane odpowiedzi

Mam prawie 16 lat i okres dostałam jakoś 3,5 lata temu. Prawie nigdy nie miałam regularnie. Nie przejmowałam się tym, ponieważ czytałam,że nieregularna miesiączka może być nawet do 5 lat od dostania jej. Od pół roku jednak nie mam jej w ogóle. Przyznam, że w wakacje się odchudzałam( zmniejszyłam posiłki , ale się nie głodziłam). Kiedy Wróciłam do szkoły zaczęłam w miare normalnie jeść, ale i tak nadal jej nie dostałam. Wiem że powinnam iść do ginekologa, ale czy naprawdę nie ma innej opcji?

Odnośnik do komentarza
Gość ewelinkaaa

Witam serdecznie. Od ponad 9 miesiecy nie mialam okresu. Mam 17 lat a od 15 roku zycia przez jakies 1.5 roku bralam tabletki antykoncepcyjne z powodu boli miesiaczkowych (jestem dziewica). Od pierwszych tabletek mialam migreny wiec lekarka zmienila je na cerazette. Czasami zdarzalo mi sie zapomniec o tabletce i wtedy plamilam. Kiedy przestalam je brac (wlosy mi zaczely wypadac), miesiaczka nie wrocila. W piatek mialam badanie krwi i testosteron mam w normie. Estrogen mam obnizony ale powiedziano mi ze wszystko jest w porzadku. Nie jestem na diecie ale staram sie jesc zdrowo. Cwicze srednio 3 razy w tygodniu. Nie wiem juz co robic a strasznie sie martwie... Czy powinnam isc do innego lekarza? Co robic?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...