Skocz do zawartości
Forum

Zmiana psychoterapii


Gość Kacper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam osobowość unikającą i od kilku miesięcy uczęszczam na sesje terapii poznawczo-behawioralnej. Jednocześnie mam fobię społeczną ale dzięki tej terapii objawy psychosomatyczne i lęk się zmniejszył. Problem tkwi w tym że ja cały czas cierpię na te zaburzenie osobowości, nie potrafię sobie z tym poradzić. Od bardzo dawna unikam sytuacji społecznych kiedy tylko się da, jest to bardzo głęboko zakorzeniony sposób myślenia.

Można powiedzieć że desperacko szukam pomocy... czytałem o tym że terapia w nurcie psychodynamicznym lub systemowym lepiej działa na osoby z zaburzeniami osobowości. Szukam jakiejkolwiek placówki w trójmieście, gdzie mają psychoterapeutów którzy prowadzą takiego rodzaju terapie. Niestety na NFZ ciężko takich znaleźć, większość prowadzi terapię poznawczo-behawioralną, a mnie zwyczajnie nie stać na tak długą terapię.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, albo w znalezieniu specjalistów którzy mają kontrakt z NFZ, albo w miarę przystępne cenowo terapie, może być nawet przez internet. 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, fermin17 napisał:

Nawet zaleca się zmianę terapeuty, jeśli nie jesteśmy do końca zadowoleni w przebiegu terapii.

No właśnie staram się to zrobić, ale sprawdzałem już kilka przychodni i albo termin za 2 lata, albo w ogóle nie ma terapeutów którzy prowadzą psychodynamiczną. Prawie wszyscy CBT...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...