Skocz do zawartości
Forum

Do formy forum słów kilka


Gość Appendix

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróciłem się do Administratora o likwidacje mojego konta wraz z moimi postami, posłużę się tą formą do powiedzenia kilku zdań.

Podstawową formą pisania na tego typu forach jest zawsze pisanie do autora wątku.Autor ma pewien problem i pozostali użytkownicy mu doradzają.Autor polemizuje, stawia dodatkowe pytania i trwa wymiana zdań, z której autor wątku jest bardziej czy mniej zadowolony. To podstawowa zasada etykiety i dobrego wychowania na forum. Wyjątki od zasady muszą być wyraźnie zaznaczone /poza tematem do...../.Wątek o OSD zawierał ok.5-6 postów do autora/sweetperson/ a kilkadziesiąt nie było adresowanych do sweetperson.Gdyby sweetperson była bytem rzeczywistym nie sądzę,że byłaby zadowolona z otrzymanych porad.

Użytkowniczka A.. została ukarana przez moderatorkę i ale trwała w swoim przekonaniu.Moderator nie polemizuje, moderator wymierza karę w kolejności przewidzianej Regulaminem Forum tj.14 dni bana.Moderator/ka ,która zaczyna polemizować i bronić swoich racji ,przestaje mieć jakąkolwiek władzę nad forum, o autorytecie nie wspomnę.

Forum psychologia , siłą rzeczy zawiera porady ocierające się o psychiatrię.Tylko w takich sprawach się wypowiadałem, zdaniem Administratora bardzo obszernie. Farmakoterapia np. w zaburzeniach lękowych przynosi bardzo szybką ulgę.To są głównie leki przeciwdepresyjne o potencjale przeciwlękowym a i również w lęku panicznym lub padaczce, czasami są jedynym wyborem z naciskiem na czasami. Inne formy leczenia np.psychoterapia zazwyczaj ograniczona jest do dużych miast.Trudno o psychoterapię na wsi. Nawet jeżeli choroba będzie podatna na psychoterapię to jej efekty widoczne będą po pewnym czasie.Po raz wtóry przypomnę,że psycholog czy psychoterapeuta nie mają prawa leczyć tj. stawiać diagnoz, wystawiać recept.Wprowadzono zawód psychologa do szpitali psychiatrycznych po specjalizacji "psychologia kliniczna". Tam psycholog/nie psychoterapeuta/ ma prawo pod kierunkiem lekarza psychiatry wspomagać proces leczniczy.

Rejestracja kont to podstawa.Dopóki jej nie będzie, dopóty będą pisać tutaj booty lub copywriterzy a użytkownicy -"piraci"na te pirackie posty odpowiadać, gdzie złamany paznokieć jest wyzwaniem.

Próbowałem bez poparcia nikogo z forum, ten stan rzeczy zmienić," robiąc zrzuty ekranu i wysyłać do Ziobry..." ale to forum trwa w tej formule już wiele wiele lat i nie możliwa zmiana czegokolwiek.Miałkie posty miałkie odpowiedzi o ilość wejść na forum wysoka , to wydawca też zadowolona.

Na koniec.Każdy mógł wejść na moje konto a tam było napisane:" Mężczyzna.Studia.Trzeźwy uzależniony od benzodiazepin/jatrogennie/.Chory na Zaburzenia depresyjno-lękowe reaktywne oraz na zaburzenia osobowości.Mało kto doczytał i zrozumiał to " jatrogennie". To poczatek lat 90-tych, gdzie nie było żadnego SSRI i inne standardy leczenia lęku.To wynik błedów lekarskich jako bardzo młody człowiek bezgranicznie ufałem lekarzom zakładowym.To było prawie 40 lat temu a po lorazepam były komitety kolejkowe.Niestety , był taki czas w Polsce.Moim obecnym problemem jest tachyfilaksja na leki przeciwdepresyjne, bo już wszystkie brałem.To jest mój problem, bo o ile depresja ma wyraźnie zaznaczony początek i koniec to lęk nie.

Życzę wszystkim studentkom i studentom skończenia studiów.

Pozdrawiam i do widzenia.

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie mam mozliwosci wymierzenia kary 14 dni bana, chyba tylko Redakcja ma takie narzedzia, ale oni tutaj zbyt czesto nie zagladaja. Rowniez nie mam narzedzi, aby wprowadzic obowiazkowa rejestracje uzytkownikow. Jestem tu moderatorem pomocniczym, robie to za darmo. Po prostu kiedys bylam tylko uzytkownikiem forum i Redakcja w pewnym momencie zaproponowala mi, zebym objela te funkcje, i sie zgodzilam.

Szkoda, ze juz nie bedziesz sie tu udzielal, napisales tutaj wiele ciekawych, pozytecznych, nieraz wrecz bardzo fachowych rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...