Skocz do zawartości
Forum

Rozstanie


Gość Gabrysia

Rekomendowane odpowiedzi

Rozstanie się z narzeczonym po 9latach mamy wspólne dziecko. Na delegacji poznał dziewczynę do której coś poczuł. Błędy popełnialiśmy ja i on. Rozstaniemy się kiedy poukładamy problemy finansowe, mieszkalne. Jak o niego zawalczyć? Mówi, że już za późno. Trudno mi się z tym pogodzić. Poprosiłam go aby prosto w oczy powiedział mi,że mnie nie kocha. Na to on prosto w oczy nie kocha cię tak jak kiedyś. Potrzeby czas? Jak walczyć o rodzinę? Bardzo go kocham.

Odnośnik do komentarza

Nie walcz i tak nie masz szans, a tylko poniżysz się. Twój partner zdradził Cię, zdradza nadal i nie ma na to usprawiedliwienia, nawet jeśli mieliście jakiś kryzys, czy jak piszesz, obydwoje popełnialiście błędy. Życie to nie sielanka i ludzie w związkach mają sprzeczki, każdy popełnia błędy.

Cały Twój problem polega na tym, że Twój (już nie Twój) facet, nie bacząc na to, że ma rodzinę, poszedł w tango. Wymienił Cię na inną i jeśli jest w niej zakochany, to nie masz najmniejszych szans. Zastanów się o kogo chcesz walczyć, o niedojrzałego faceta, oszusta i zdrajcę, który przestał Cię kochać? Naprawdę chciałabyś żyć z takim człowiekiem, który nawet, jeśli wróci (co raczej mało prawdopodobne), to za jakiś czas zrobi Ci to samo z inną? To już nie jest ten sam facet w którym się zakochałaś, dopiero teraz poznałaś jego prawdziwe oblicze.

1 godzinę temu, Gość Gabrysia napisał:

Rozstanie się z narzeczonym po 9latach mamy wspólne dziecko.

Nie wiem, czy jeszcze razem mieszkacie, ale on już się wypisał. Nie błagaj, tylko wygarnij mu co o tym sądzisz, nie syp głowy popiołem biorąc część winy na siebie. Ty nie zdradziłaś i to nie Ty właśnie niszczysz rodzinę. Zamiast płaszczyć się i zatrzymywać go na litość (i tak nic z tego nie będzie, a przedłuży tylko Twoje cierpienie), uświadom mu co właśnie zrobił z Twoim życiem, życiem dziecka, nie pozwól wpędzić się w poczucie winy, powiedz mu wprost kim jest.

Zachowaj się godnie, zadbaj o siebie i dziecko, ustal z nim wysokość alimentów i kontakty z dzieckiem, traktuj chłodno, nic więcej zrobić nie możesz. Nie walcz, bo za jakiś czas, gdy emocje miną, będziesz żałowała.

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gość Gabrysia napisał:

Potrzeby czas? Jak walczyć o rodzinę? Bardzo go kocham.

Witaj. Ty go kochasz, a on ciebie nie. Powiedział ci to w oczy, a do ciebie chyba nie dotarło że on już wybrał. Nie ma sensu walczyć o coś co się skończyło. tym bardziej że jedna strona nie ma szansy walczyć i wygrać bo co ci po tym jeżeli by wrócił a nie kochał. Związek nigdy nie rozpada się z dnia na dzień. Macie dziecko więc jak cywilizowani ludzie podzielcie się opieką. I dalej zyjecie on po swojemu i ty po swojemu. Postaw sobie jakieś cele w zyciu zamiast myślenia o tym że facet odszedł. Wyglaa to tak jakbyś nie miała żadengo śiwata poza tym facetem. A on jak najbardziej miał i pewnie o d dłuższego czasu. Nie ma sensu abyś biła się o faceta który tego nie chce, nie chce ciebie. Lepiej zadbajcie aby dziecko miało nadal dwoje dogadujących się rodziców. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...