Skocz do zawartości
Forum

Kto z was orientuje się co i jak komornik a lot?


Gość Url

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką masz aktualnie podstawę prawną do przekroczenia granicy? jak USA nie jest życzliwie ustawione za sprawą koronawirusa do obywatelii Unii, którzy rzekomo sprowadzili im ten problem na głowę?

U nich obowiązuje system honorowy, jak mialas wizę do wymiany kulturowej (wazną jeszcze w tej chwili?)  to nie slużyla ona do podjęcia pracy.

 Jeszcze raz pytam w jaki sposob teraz , po koronawirusie wjedziesz do USA?

Najpierw sie dobrze zorientuj, bo cos mi sie wydaje, ze nie masz mozliwosci wjazdu na ich teren, poniewaz wszystko sie bardzo zmienilo.

Wazne wizy studenckie są niehonorowane lub przez jakis czas nie byly honorowane, bo uczelnie przeszly na internetowy system nauki.

Oni mają wlasne naciski na obcych obywateli, zeby ich bylo coraz mniej, bo sami w swoich szeregach mają coraz wyzsze bezrobocie

Odnośnik do komentarza
Gość vermiformis

Witaj Url,

Tak dla uściślenia.

5 godzin temu, Gość Url napisał:

Mam umorzonego komornika.

Jeżeli dług istnieje, to słowo "umorzenie" jest niewłaściwe.Umorzenie, to znaczy anihilację długu poprzez jego zapłatę lub uznaniu przez sąd ,że dług nie istnieje z przyczyn innych niż zapłata np.przedawnienie,niezasadność roszczenia wierzyciela itd.

Raczej chyba chodzi o przedłużenie zapłaty zobowiązania do której przychylił się komornik.

Jeżeli nie masz sądowego zakazu wyjazdu z kraju, z polskiej strony nie ma przeszkód do wyjazdu.Być może obecność w krajowej ewidencji dłużników też jest taką przeszkodą.Przepis wprowadzony np.Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości.Wysyp takich rozporządzeń jest w ostatnim czasie przeogromny.

Przejrzyj sobie w aplikacji mObywatel/najpierw trzeba założyć/-Polak za granicą.W zakladce- USA,która chciałem wkleić ale jest za długa, szanse wjazdu do USA są promilowe.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...