Skocz do zawartości
Forum

Na co mój ojciec może być chory?


Gość dddddd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam 24 lata , mama wyjechała na 2 tygodnie do brata , ponieważ urodziły mu się bliźniaki , bratowa w celu zdrowotnych musiała iść do szpitala.Zostałam sama z ojcem. Tata od zawsze jest dobry  , wrażliwy , pomagający a potem zamienia się w demona co uderzy w czuły punkt , wyzwie od najgorszych  , poniży. W rozmawach obraża mamę od dziwek , że go zdradzała , co wcale nie jest prawdą. Ich małżeństwo trwało przez 30 lat po czym są w separacji. Tata zawsze dogryzał mamie , wyzywał ją od najgorszych a nawet nie raz ją bił. Pytałam się dlaczego z nim nadal jest a mama odparła że została z nich dla dzieci , żeby miały ojca. Nie raz usłyzałam że go nie szanuje . To wygląda tak 1 dzień jest mły , pogodny , czuły , delikatny 2.Zmienia się w agresatora który obraża i wypomina przeszłość. Nie wiem co mam dalej zrobić? ?

Odnośnik do komentarza

Nikt tu nie postawi Ci diagnozy, ma osobowość chwiejną emocjonalnie, nie radzi sobie ze stresem, chorobliwie zazdrosny, do tego cham i prostak, choć być może w tle jest jakaś choroba psychopatyczna, można by dalej gdybać, tylko to nic nie da. Nic nie zmienisz. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.08.2020 o 15:48, Gość dddddd napisał:

mama odparła że została z nich dla dzieci , żeby miały ojca

Nienawidzę tego tekstu. Moja mama też tak pierniczyła od rzeczy: czy dla dobra dzieci jest żeby one patrzały na przemoc, oglądały nieszczęśliwą matkę, żeby nie miały wzorca do naśladowania, aby były nieszczęśliwe wraz z innymi członkami rodziny? Tak się zachowuje matka dla dobra dzieci? Gdzie to dobro-ja się pytam? Też słyszałam od mamy, że mam obowiązek go szanować bo jest moim ojcem. A to nieprawda, bo gdy raz ktoś spróbuje zmusić do okazania szacunku to stracimy go na zawsze. Nie da sie zmusić do szacunku, zwłaszcza gdy ktoś nam go nie okazuje. Poza tym na szacunek trzeba zapracować.

Inna sprawa: co za różnica co jest Twojemu ojcu skoro i tak nie pójdzie się leczyć, a matka od niego nie odejdzie?  To może być np. CHAD

W dniu 17.08.2020 o 15:48, Gość dddddd napisał:

ie wiem co mam dalej zrobić? ?

Wyprowadzić się, żyć własnym życiem.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...