Skocz do zawartości
Forum

Czy urosnę w wieku 15 lat?


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 168 cm wzrostu, a moje 16. urodziny zbliżają się niubłaganie. Martwię się, bo tyle centymetrów to mało jak na mój wiek i zastanawiam się czy jeszcze urosnę. Wszędzie w internecie widzę opinie, że rośnie się do 21. roku życia, ale moi rodzice są jeszcze niżsi ode mnie i to zasiało we mnie ziarno wątpliwości. Mój tata ma ok. 163 cm, a mama 167. Niby wynika, że też będę niski, ale mój starszy brat urósł do ponad 190 cm. I zastanawiam czy jest jakiś sposób, żebym urósł. Żyję na wsi, więc jeśli chodzenie do siłownia ma pomóc to ta opcja i tak odpada. W mojej klasie z podstawówki koledzy byli mniej więcej mojego wzrostu.

Odnośnik do komentarza

Czy możesz coś zrobić? Hmmm teoretycznie możesz, np. nie mieć używek, bo one głównie hamują wzrost u młodych ludzi. Uprawiać sport i nie musisz mieć do tego siłowni. Możesz biegać, kupić sobie hantle/ciężarki i ćwiczyć, możesz robić brzuszki/pompki itp. Odżywiać się zdrowo, czyli unikać śmieciowego żarcia, mało słodyczy/fast-foodów i więcej owoców/warzyw, dużo pić wody mineralnej (nie źródlanej).

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...