Skocz do zawartości
Forum

Wpływ dzieciństwa na dorosłe życie


Gość Olka

Rekomendowane odpowiedzi

50 lat za mna,mam męża i trójkę dorosłych dzieci i jedno niepełnosprawne dziecko.Mieszkamy z moimi rodzicami,którzy są już w podeszłym wieku ale są uparci i wytrącający się w nasze sprawy .Moje dzieciństwo od pewnego czasu wraca jak bumerang ,gdzie pamiętam te najgorsze chwile,gdzie ojciec znęcał się nad matką fizycznie jak i psychicznie,psychicznie znęcał się nad moim rodzeństwem a ja jako najstarsza wszystko widziałam i musiałam patrzeć na to...Nigdy nie otrzymałam od nich wsparcia czy dobrego słowa lub po prostu zwykłej rozmowy, były tylko słowa,które bardzo bolały..i do dziś bolą.Od kilku lat Zmagam się z depresja.,a każdy slowny cios w moją stronę ze strony ojca wszystko pogłębia.Mam czasami ochotę chwycić go za szmaty,wygarnąć co leży mi na sercu ale wiem że wszystko odbije się na matce.I z tego też powodu nie mogę wyprowadzić się od rodziców bo boje się że ojciec będzie znęcać się nad matką.Jestem w pułapce,nie wiem co robić i z każdym kolejnym dniem nie mam ochoty na nic nawet żeby żyć tak dalej.. co robić dalej??

Odnośnik do komentarza

Szkoda wielka, że od początku nie wyprowadziliście się i nie żyliście po swojemu, wolni. Cóż... teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Moze powinnaś poważnie pomyśleć o terapii, jeśli jeszcze na nią nie chodzisz. Moze warto pomyśleć o wyprowadzce razem z matką. Może cała rodzina powinna zapisać się na terapię (mąż, dzieci, matka...bo ojca raczej nie ma co namawiać, pewnie się nie zgodzi). Czy to Ty zakładałaś już jeden wątek wcześniej?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...