Skocz do zawartości
Forum

Ojcowski determinizm na urodziny :)


Gość 6138

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu gdy po raz kolejny mama przypomniała mi że nie mam znajomych itd...zauwazylem ojca siedzącego i nic nie robiącego tak jak przez całe moje życie no może jak się napił to coś się działo ale to nie w temacie bo w tamtej chwili zauważyłem jak bardzo jestem podobny do tego obrazka tak jak on siedzi i nic nie robi tak ja ,,żyję,, z innymi ludźmi czasem zdarza się że uda mi się jakoś normalniej bardziej żywo podejść do innej osoby ale to przypomina chaotyczne szarpanie niż coś naturalnego bo jestem bierny a gdy coś się dzieje w moim otoczeniu to stres rośnie i wszystko dzieje się zbyt szybko nie potrafię reagować dodatkowo ludzie mnie męczą nawet jak ich lubię jestem zgorzkniały i drętwy z rodziną staram się nie rozmawiać nie potrafię oni żyją w swoim świecie chyba że sprzeczka nadal nie potrafię się zamknąć porządnie i wejdę w dyskusję która nie dosyć że będzie bezowocna to narobi mi kłopotów 

Dzięki za przeczytanie moje pytanie a zarazem prośba o pomoc jest taka czy będę mógł być kiedyś aktywny w relacji z innymi ludźmi i jak to zrobić? 

Nie chce być chwastem

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość 6138 napisał:

czy będę mógł być kiedyś aktywny w relacji z innymi ludźmi i jak to zrobić? 

Będziesz jeśli się za siebie weźmiesz. Mając już świadomość sytuacji czas opracować plan i zacząć działać. Pytanie jedynie: czy chce Ci się nad sobą pracować, czy jednak wygodnictwo weźmie górę? Jeśli naprawdę jesteś gotów się zmienić, a to niestety będzie wymagało żmudnej i ciężkiej pracy nad samym sobą, to mogę podpowiedzieć kilka metod.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeżeli faktycznie interesują cię nie tylko odpowiedzi "instant", ale również takie wymagającej więcej wysiłku, to proponuję książkę "Obłomow" Iwana Gonczarowa. Jest niestety tylko jedno wydanie po polsku, z 1978, PIW. Bywa w bibliotekach miejskich. Niewątpliwie jest to challenge, żeby ją znaleźć, ale warto zadać sobie trochę trudu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.07.2020 o 18:55, Javiolla napisał:

Będziesz jeśli się za siebie weźmiesz. Mając już świadomość sytuacji czas opracować plan i zacząć działać. Pytanie jedynie: czy chce Ci się nad sobą pracować, czy jednak wygodnictwo weźmie górę? Jeśli naprawdę jesteś gotów się zmienić, a to niestety będzie wymagało żmudnej i ciężkiej pracy nad samym sobą, to mogę podpowiedzieć kilka metod.

no czykam ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...