Skocz do zawartości
Forum

Strach przed alergią


Gość Patrycja6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrycja6

Przed chwilą zjadłam trochę migdałów i nagle w mojej głowie pojawiła się myśl co jeśli jestem na nie uczulona? Oczywiście wzięłam telefon do ręki i zaczęłam o tym czytać. Teraz boję się że umrę z powodu wstrząsu. Ten paniczny lęk nie pozwala mi zasnąć. Mam wrażenie że ciężko mi się oddycha ale już sama nie wiem czy czasem sobie tego nie wmawiam. Około rok temu miałam robione testy na alergię, lecz nie wiem czy były tam też testy na orzechy. Proszę niech ktoś powie że sobie to tylko wmawiam. Wiele razy w swoim życiu wmawiałam sobie jakieś choroby bałam się że umrę. A w badaniach wyszło wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza

Zadałas pytanie o ewentualną alergie na migdały i sama sobie na nie odpowiedzialas:

"Wiele razy w swoim życiu wmawiałam sobie jakieś choroby bałam się że umrę. A w badaniach wyszło wszystko ok. "

Moze trzeba sobie zadac pytanie dlaczego mam zadatki na hipochondryczkę? Czy wokól Ciebie poumierało duzo ważnych dla Ciebie osób? Ktos z rodziców? Ktos z rodzeństwa? Przyjaciel czy przyjaciólka? Umarli młodo i pięknie i boisz się Ciebie spotka ich los?

Dlaczego tak panicznie sie boję o swoje zdrowie. Czy wydaje mi się, ze otoczenie sie mną słabo interesuje i to wynajdowanie sobie chorób to takie ciągłe wołanie o uwagę wobec najbliższych. Chyba pomysł słaby, bo zadziała raz lub dwa a potem to juz kazdy sobie pomysli, ze trzeba znów spokojnie przeżyć "najazd" aktualnego schorzenia, ktore jak przyszło znikąd tak i sobie odejdzie z czasem w niepamięć. 

Jak będziesz równie duzo czasu i pracy poswiecała pytaniu dlaczego tak swiruję, zamiast temu czy znów nie jest to jakis nowy problem zdrowotny to jest szansa, ze to opanujesz.

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.07.2020 o 02:38, Gość Patrycja6 napisał:

Proszę niech ktoś powie że sobie to tylko wmawiam. Wiele razy w swoim życiu wmawiałam sobie jakieś choroby bałam się że umrę. A w badaniach wyszło wszystko ok. 

Uważam, że sobie wmawiasz. Czy myślałaś o tym, aby udać się do psychiatry? Możliwe, że masz nerwice natręctw albo hipochondrię albo inne zaburzenie. Potrzebujesz pomocy innego typu.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...