Skocz do zawartości
Forum

Brak miesiączki


Gość Martyna

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch miesięcy nie mam miesiączki. Ostatni raz miałam w 22 kwietnia. Nie wiem co jest powodem, dlaczego jej nie mam i w dodatku przez te dwa miesiące niż w swoim życiu nie zmieniłam. Ani nie zmieniłam diety, nie uprawiam jakiegoś ekstremalnego sportu i też nie miałam stresu, ani innego klimatu. W maju kilkakrotnie kręciło mi się w głowie i wysypało mnie na czole. Do lekarza nie mam za bardzo jak iść, gdyż jestem za granicą. Proszę o pomoc i podanie ewentualnych chorób. 

Odnośnik do komentarza

Ale w czym Ci pomoże podanie ewentualnych chorób?

Braku miesiączki nie da się wyleczyć samemu np. syropem z cebuli. A podanie ewentualnych chorób może Ci tylko zadziałać negatywnie na psychę. Musisz iść do ginekologa i tyle. Kiedy byłaś ostatnio na przeglądzie? Nie jesteś w ciąży?

Pewnie masz jakieś zaburzenia hormonalne, ale do tego potrzebne są badania i pełen wywiad lekarski. 

Wracasz do Polski? Bo jak nie masz zamiaru wracać w najbliższych tygodniach, to lepiej jednak poszukaj lekarza za granicą.

Odnośnik do komentarza

No właśnie w tym problem, że jeszcze ani razu nie byłam u ginekologa i to byłby mój pierwszy raz. Nie Powiem ze się nie stresuje, bo się stresuje jak cholerna. 

Ostatni raz stosunek odbyłam w listopadzie, więc nie, nie jestem w ciąży. 

 

Odnośnik do komentarza

No to wytrzymaj już do tego sierpnia, tylko może zaklep sobie teraz wizytę u ginekologa żeby nie czekać za długo. Jest ta sytuacja z koroną i gabinety lekarskie nadal nie pracują w normalnym trybie.

Może ten wyjazd Ci namieszał w cyklu i stąd te rewolucje ale zawsze lepiej dmuchać na zimne i szybko reagować. Bo możliwe, że coś Ci się rozregulowało z hormonami, a wtedy samo to nie minie.

Przed wizytą u ginekologa polecam Ci zrobić sobie USG brzucha i badanie krwi (morfologia krwi z rozmazem, OB, CRP i hormony tarczycy). 

Odnośnik do komentarza

zmiany w jajnikach, pcos etc. idż do jakiegokolwiek lekarza jak nie może to byc gine, możesz również zacząć kontrolę owulacji ja mam w domu termometr owulacyjny i w aplikacji zapisuje różne objawy podczas cyklu on dokładnie określa owulację, będziesz wiedziała czy ją  w ogóle masz 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...