Skocz do zawartości
Forum

Czy powinnam się odchudzać?


Gość Hirisuu_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hirisuu_

Cześć, mam 13 lat i 170cm wzrostu i chciałabym się dowiedzieć czy w tym wieku mogę się odchudzać. Zmieniłam swoje nawyki żywieniowe na lepsze, ograniczyłam przetworzone produkty i fast foody, piję tylko wodę, i przez jakieś 3 miesiące udało mi się schudnąć 7kg (56-49). Jestem dość aktywna fizycznie, jeżdżę na rowerze jakieś 3-4 razy w tygodniu, ale nadal nie odpowiada mi do końca moja figura. Chciałabym ją jeszczę zmienić, chociaż nie do końca wiem czy to bezpieczne w okresie dojrzewania (od jakiegoś czasu na twarzy zaczęły pojawiać mi się pryszcze i niedoskonałości chociażby przez to dojrzewanie) i zanikła mi miesiączka którą wcześniej miałam nieregularną. Trochę się martwię, w dodatku na nogach zaczęły mi się pojawiać siniaki (bez jakichkolwiek przyczyn).
Czy te objawy mogą o czymś świadczyć? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Cześć! Przyczyną siniaków może być anemia i niedobór żelaza. 

Co do miesiączek - lubią zanikać gdy dieta jest zbyt uboga w kalorie i za bardzo spada waga. 

Nie musisz się odchudzać, masz przecież BMI w normie. Nie wolno robić sobie samemu ostrych i nieprzemyślanych diet, bo to może rozregulować organizm - dostaniesz problemów z jelitami, z żołądkiem, z sercem i po co Ci to? Jesteś młoda dziewczyna, a jak Ci siądzie serducho to będziesz się czuć jak 80 letnia staruszka...

Moim zdaniem powinnaś zapisać się do lekarza rodzinnego i do ginekologa. Rodzinny da Ci pewnie skierowanie na badanie krwi, żeby sprawdzić, czy nie masz anemii i pokieruje dalszym leczeniem. 

Jeżeli niedawno zaczęłaś miesiączkować, to początkowo miesiączki mogą być nieregularne. Czasami zdarza się, że dziewczyna dostanie jedną miesiączkę, a kolejną dopiero za trzy miesiące i na początku jest to normalne ale lepiej żeby obejrzał Cię lekarz. Możliwe, że to przez odchudzanie przestałaś krwawić, a wtedy trzeba będzie Ci przywrócić cykl. 

Jak nie podoba Ci się Twoja figura to ćwicz, ale nie eksperymentuj ze zbytnią redukcją kalorii. Może pomyśl o konsultacji z dietetykiem? To bezpieczne rozwiązanie przy odchudzaniu, bo się nie odwitaminujesz - dietetyk wszystko Ci wyliczy i szybko poczujesz się zdrowo i zadbanie.

Odnośnik do komentarza

ja myślałam że dieta jakoś bardzo nie wpływa na mnie i moje życie, a okazało się że muszę zrzucić trochę kilogramów bo nie zajdę w ciążę, schudłam 10 kg teraz dobrze się czuje, i jestem na etapie planowania ciąży, regularnie sie badam, sprawdzam poziom lh i kontroluje cykle komputerem owulacyjnym by wiedzieć czy w danym cyklu jest o co walczyć  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...