Skocz do zawartości
Forum

Stosowanie wkładki antykoncepcyjnej


Gość a...s

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Trzy miesiące temu, założono mi Mirenę. Na pierwszym usg zaraz po założeniu wszystko w porządku wkładka leży prawidłowo, na drugim usg po dwóch tygodniach od założenia też wkładka leżała prawidłowo. Wczoraj na kolejnym czyli po trzech miesiącach od założenia w wyniku napisano IUD położona na granicy cieśni i szyjki - ramiona rozłożone nad ujściem wewnętrznym, poza tym w usg wszytko prawidłowe trzon macicy w przodozgięciu. Dodam, że mam 46 lat nigdy nie rodziłam i nie byłam w ciąży. Kilka miesięcy temu miałam dwukrotne łyżeczkowanie macicy wynik pierwszego rozrost prosty bez atypii. Brałam Proverę w tabletkach przez 3 miesiące, potem kolejne łyżeczkowanie wynik histopatologii w porządku. Mani doktor zaproponowała mi założenie Mireny, aby nie dopuścić do ponownego rozrostu i zmniejszyć obfitość i długość krwawień miesiączkowych, przez które bardzo cierpiałam przed leczeniem. Po założeniu Mireny początkowo krwawienia były długie, ale nie tak obfite, następnie przeszły w ciągłe plamienia. Bardzo proszę o odpowiedź, czy przyczyną plamień ciągłych może być przemieszczenie Mireny ? Czy powinna być usunięta i założyć nową, czy ta może zostać i czy jest skuteczna mimo takiego położenia? Czy nowa też może być wypchnięta? Pani doktor powiedziała, że nie spotkała się z takim przemieszczeniem u kobiety, która nie rodziła. Bardzo cieszyłam się z perspektywy posiadania wkładki, która miała mi poprawić komfort życia i zmniejszyć krwawienia przez które tak cierpiałam. Bardzo z góry dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie moim problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...