Skocz do zawartości
Forum

Moja dziewczyna zachorowała, nie wiem co robić


Gość Andrzej17

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej17

Mamy po 17 lat, jesteśmy ze sobą od 3 lat. Niedawno pojawił się problem z ktorym nie wiemy jak sobie poradzić. Rozpoczęlismy współżycie 5 tygodni temu, ja nigdy nie miałem kontaktów z innymi, ona także była dziewicą, jesteśmy sobie wierni. Tydzień temu pojawił się jakiś problem dziwny, bo moja dziewczyna zaczęła mi się skarżyć, ze okropnie ją tam pomiędzy wargami mniejszymi swędzi i też wejście do pochwy i że ma tam zaczerwienione. Swedzi ją i piecze tak juz od tygodnia. Dzwoniliśmy po ginekologach, udało się termin ustalić prywatnie, ale dopiero za miesiąc, bo wszedzie problemy przez koronawirusa. Dziewczyna już robi sobie okłady z rumianku, kupiła masc clotrimazol, ale też nie pomaga, cały czas ją tam swędzi i piecze, a szczególnie po tym, jak wstanie rano to swędzi bardziej. Ona nie może porozmawiać z rodzicami, bo matka jej zrobiłaby awanture o współżycie, także pomoc jej matki odpada. czy może są tu jakieś kobiety, które miały taki problem i czy można jakimis bez recepty środkami to zaleczyć, by dziewczyna dotrwała do wizyty, bo ja strasznie co cały czas swedzi i piecze= tam między wargami mniejszymi, gdzie pochwa i cewka i jest tam cała czerwona, widać tam to podraznienie. To chyba jakas choroba sromu. Od czasu jak się to pojawiło nie współżyjemy, a to cały czas jest i bardzo jej dokucza. Może tu mi ktoś pomoże, bo na forum z ginekologii nie pisałem, bo tam widac żarty sobie robią, a na forum o seksie z kafeterii mnie wyśmiali i obrażali. Chciałbym jej pomóc doradzić nim ta wizyta się odbędzie. Jesteśmy ze soba bardzo blisko, ona się mnie nie wstydzi i tylko ze mną o tym rozmawia.

Odnośnik do komentarza

Wygląda na rzęsistka pochwowego, raczej nie na grzybicę, ale żeby zbadać lekarz musi wziąć wymaz. 

Grzybica daje podstawowe objawy jak upławy twarogopodone i świąd, natomiast rzęsistek silne upławy i świąd, nie wszystkie objawy muszą być książkowe. 

Dlatego najlepiej udać się prywatnie do wenerologa lub ginekologa-wenerologa, do wenerologa może łatwiej będzie się dostać. 

Tymczasem niech stosuje dopochwowo probiotyk i inne sposoby z n/w artykułów. Może farmaceutka coś jeszcze doradzi bez recepty. 

Ale bez lekarza się nie obędzie, zawsze najpierw diagnoza, później leczenie. 

https://portal.abczdrowie.pl/rzesistkowica-u-mezczyzn-i-kobiethttps://portal.abczdrowie.pl/rzesistkowica-u-mezczyzn-i-kobiet

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rzesistek-pochwowy-jak-moglam-sie-nim-zarazichttps://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rzesistek-pochwowy-jak-moglam-sie-nim-zarazic

https://piramidazdrowiaintymnego.pl/rzesistkowica-wyglada-ja-leczyc/https://piramidazdrowiaintymnego.pl/rzesistkowica-wyglada-ja-leczyc/

Odnośnik do komentarza

Witaj Andrzej. Jesteście nieletni więc po pierwsze bardzo uważajcie żeby nie zrobić sobie dziecka, i zabezpieczajcie się. Najlepiej ty i ona. W momencie kiedy zaczęliście współżycie i u twojej dziewczyny pojawiła sie infekcja (ja sądzę) powinna pójść do ginekologa od razu. Jeżeli stosuje Clorotrimazol krem, to być może powinna też stosować  globulki dopochwowe Clorotrimazolu.  Żeby zobaczyć poprawę powinna stosować krem/globulki przez minimum 2tygodnie - najlepiej do 4 tygodni aby widać było poprawę. Krem stosuje się na zewnątrz ale być może twoja dziewczyna ma problem także wewnątrz dlatego globulki Clorotrimazol byłby potrzebne. Infekcje mogą sie pojawiać u kobiet czesto, więc warto pamiętać o zabezpieczaniu się prezerwatywą, trzeba pamietać o codziennej higienie i jej i twojej żeby nie dochodziło do infekcji i żeby tej infekcji nie pogarszać (np.dotykaniem brudnymi rękoma). Czyli utrzymujcie higienę rąk i całego ciała. W opakowaniu Clorotrimazolu możecie przeczytać kiedy i jak stosować, oraz jak stosować globulki - ewentualnie stosowanie i działanie jest też w internecie. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Gość Andrzej17

A co do tego rzęsistka pochwowego, jak tu wspomniała osoba powyżej to jesli to ten rzęsistek to skąd ona by go złapała? Skąd się to bierze? Nie korzystalismy z toalet publicznych lub hotelowych, nie mieliśmy przed sobą innych kontaktow seksualnych. Czy może to być np samo od siebie? Bo w grzybicy tak raczej by nie swędziało, dziewczyna ma taką lekką wydzieline jak mówi, jak biały serek u wejścia do pochwy, mówi, ze nie śmierdzi to, ale jest.

Odnośnik do komentarza

Jak przeczytasz te artykuły to wszystko będziesz wiedział, przeważnie zakaża mężczyzna, bo nie ma objawów. 

Ale jeśli upławy to biały serek, to będzie grzybica, też jest świąd. 

Dlatego niech stosuje co się da kupić bez recepty na grzybicę, konieczne by były tabletki przeciwgrzybiczne dopochwowe ale one są na receptę i probiotyk.

Spokojnie można w tej sytuacji poprosić telefonicznie o receptę lekarza rodzinnego, powiedzieć jakie objawy, na pewno zapisze. 

Też powinieś być przeleczony przeciwgrzybiczne, bo znowu, nie musisz mieć żadnych objawów a zakażać dziewczynę. Jeśli nie brała ostatnio antybiotyków, to Ty prawdopodobnie przyczyniłeś się do tego nadkażenia. 

Profilaktycznie przy współżyciu dobre jest stosowanie probiotyku dopochwowo, a do higieny intymnej emulsji z kwasem mlekowym. 

Odnośnik do komentarza
Gość Andrzej17

To skoro ja bym ją zaraził rzęsitkiem, to skąd to bym złapał, skoro nigdy nie miałem z nikim kontaktów? Tam wszędzie piszą, ze drogą płciowa się to przenosi, więc skąd to bym złapał, by ją zarazić nie mając żadnej innej dziewczyny nigdy?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Loraine napisał:

i zabezpieczajcie się.

Nie tylko ze względu na dziecko, ale także ze względu na choroby, czego właśnie doświadczyliście. Prezerwatywa chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nie musi to być ten rzęsistek, moze być inna choroba, ale nie zmienia faktu, że nie byliście przygotowani, a seks to nie tylko pożądanie ale też ciąża i choroby.

4 godziny temu, Gość Andrzej17 napisał:

Bo w grzybicy tak raczej by nie swędziało

Grzybica często bardzo swędzi, ale rozróżnia się rodzaje chorób tez poprzez upławy. Grzybicze upławy są najczęściej białe, kaszkowate, jak zsiadłe mleko lub twarożek. Zapach słodki. Normalnie wydzielina ma lekko kwaskowaty zapach. Grzybice leczą oboje partnerzy, ponieważ niewyleczony mężczyzna, przy najbliższej okazji zarazi z powrotem kobietę. Tak więc lekarza koniecznie trzeba poprosić tez o tabletki dla partnera.

4 godziny temu, Gość ka-wa napisał:

Dlatego niech stosuje co się da kupić bez recepty na grzybicę, konieczne by były tabletki przeciwgrzybiczne dopochwowe ale one są na receptę i probiotyk.

Do zakupienia są też jakieś kapsułki lub czopki bez recepty. Przynajmniej kiedyś były, niestety nie pamiętam nazwy, ale można zapytać farmaceuty. Fakt, że są mniej skuteczne, ale może na przetrwanie do wizyty wystarczą. Czasem reklamują w tv coś na infekcje intymne. Grzybice dobrze leczyć też od wewnątrz organizmu. Wstrzymać się od słodyczy i jedzenia słodkich produktów. Jeść kiszonki, pić maślankę. Oprócz czopków dopochwowych, kupić sobie probiotyki doustne oraz żel provag. Do higieny intymnej polecam pliva fem pomarańczowe. Higiena intymna w czasie leczenia powinna być większa niż zwykle.

Pytanie dodatkowe: czy zostanie przyjęta bez rodzica skoro nie jest pełnoletnia? Moja córka do każdego lekarza musi chodzić ze mną, bo nie chcą z nią rozmawiać bez dorosłej osoby.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Andrzej17 napisał:

To skoro ja bym ją zaraził rzęsitkiem, to skąd to bym złapał, skoro nigdy nie miałem z nikim kontaktów? Tam wszędzie piszą, ze drogą płciowa się to przenosi, więc skąd to bym złapał, by ją zarazić nie mając żadnej innej dziewczyny nigdy?

Uczepiłeś się rzęsitka, ale to jest pewnie grzybica, więc jej rzęsistkiem nie zaraziłeś, choć można się zarazić inną drogą niż płciowa,podaje się zawsze największe prawdopodobieństwo. 

37 minut temu, Javiolla napisał:

Moja córka do każdego lekarza musi chodzić ze mną, bo nie chcą z nią rozmawiać bez dorosłej osoby.

Prywatnie, to pewnie się da do ginekologa czy wenerologa. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Andrzej17 napisał:

To skoro ja bym ją zaraził rzęsitkiem, to skąd to bym złapał, skoro nigdy nie miałem z nikim kontaktów? Tam wszędzie piszą, ze drogą płciowa się to przenosi, więc skąd to bym złapał, by ją zarazić nie mając żadnej innej dziewczyny nigdy?

To co ma twoja partnerka powinien stwierdzić lekarz. To nie musi być rzęsistkowica. Prezerwatywa w przeciwieństwie do innych zabezpieczeń chroni obydwoje partnerów przed ciążą i przed możliwością zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Pod linkiem który ci wkleiłam do przeczytania jest wszystko o tym w jaki sposób może dochodzić do zakażenia, i nie musi to być zakażenie bezpośrednie podczas stosunku ale np. używanie wspólnego ręcznika. Co do stosowania  Clorotrimazolu to napisałam ci że to krem który pomoże ale przy poważniejszej  infekcji trzeba go stosować do 4 tyg aby zobaczyć poprawę. A może być też tak że samo stosowanie kremu Clorotrimazolu może nie pomóc więc globulki Clorotrimazol trzeba stosować dopochwowo, są dostępne bez recepty  tak jak krem. Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Więc być może twoja dziewczyna ma infekcję której dostała przez brak odpowiedniej higieny, uzywania długo jednego ręcznika, chodzenia często w bieliźnie i nie zminiania jej, ale może też być tak że to jest infekcja zwiazana z czymś w czym pierze bieliznę, może to być być może kwestia tego co uzywa do higieny intymnej. No i najważniejsze to aby nie dotykać brudnymi rękoma narządów płciowych. Tak naprawdę to musi stwierdzic lekarz bo tutaj możemy ci podpowiedzieć, ale nie zdiagnozujemy twojej dziewczyny. Ważne że uzywacie prezerwatywy. Ale narazie się wstrzymajcie i niech twoja dziewczyna stosuje i krem i globulki. Clorotrimazol przepisują lekarze jeżeli są jakies infekcje, do zewnętrznych przepisują krem a wewnątrz trzeba stosować globulki. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Gość Andrzej17

Właśnie moja dziewczyna bardzo dba o higienę, podmywała się 2 razy dziennie a po każdym siku dokładnie zawsze myła się chusteczkami nawilżanymi, ale takimi delikatnymi dla dzieci. Dziś już jest lepiej, wczoraj poszedłem jej do apteki i kupiłem taki żel do smarowania na infekcje, co go reklamują na literkę I..., dziś już jest o wiele lepiej po tym, jak się na noc posmarowała, już jej nie piecze i nie swędzi prawie wcale, jedynie przy dotyku, więc się tam papierem ani chusteczkami nie dotyka.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Andrzej17 napisał:

Właśnie moja dziewczyna bardzo dba o higienę, podmywała się 2 razy dziennie a po każdym siku dokładnie zawsze myła się chusteczkami nawilżanymi, ale takimi delikatnymi dla dzieci

Przesadzać też nie można, wystarczy podmywać się raz dziennie i po siku wystarczy delikatny papier toaletowy, wiadomo, że miejsc intymnych się nie trze, więc należy tylko dotknąć, musi działać naturalną ochrona. 

Wygląda, że te bardzo dbanie o higienę na dobre nie wyszło, musi być naturalna flora bakteryjna okolic intymnych, jak jej nie ma grzyby mogły się namnażać. Ważne jest utrzymanie kwaśnego pH, stąd wskazane profilaktycznie okazjonalne stosowanie probiotyku dopochwowe go. 

 

Ale wątek robi się coraz bardziej psychologiczny??

Odnośnik do komentarza

Zauważ, że poprzez oralny tez można się zakazić. Tak więc higiena nie tylko miejsc intymnych, ale jamy ustnej i rąk też. Nie trudno o infekcję jeśli się uprawia seks, taka jest prawda. Sterylnie przecież nikt się nie kocha ? Pierwsza przygoda z seksem zaliczona, teraz już będzie łatwiej ?  

59 minut temu, Gość ka-wa napisał:

Wygląda, że te bardzo dbanie o higienę na dobre nie wyszło, musi być naturalna flora bakteryjna okolic intymnych, jak jej nie ma grzyby mogły się namnażać. Ważne jest utrzymanie kwaśnego pH, stąd wskazane profilaktycznie okazjonalne stosowanie probiotyku dopochwowe go. 

To też cenna uwaga.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

To prawda, probiotyk stosować dopochwowo (ale tak np. raz na 2 tygodnie)., dopiero po wyleczeniu np. Lactovaginal. 

A jeśli teraz ją swędzi, to polecałabym globulki

albo Clotrimazolum albo Albivag (dla mnie akurat genialny!) bez recepty są.

i jakiś żel łagodzący do smarowania ?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość fikufiku napisał:

 

1 godzinę temu, Gość fikufiku napisał:

Clotrimazolum 

 

Słaby. 

1 godzinę temu, Gość fikufiku napisał:

probiotyk stosować dopochwowo (ale tak np. raz na 2 tygodnie)., dopiero po wyleczeniu 

Nie zgodzę się, że dopiero po wyleczeniu, raz na 2 tyg. to profilaktycznie, najlepiej zbadać pH moczu wtedy wiemy czy odpuścić na jakiś czas. 

Teraz trzeba brać co najmniej raz dziennie na noc przez 2tyg.,następne 2 tyg co drugi dzień. Takie wyregulowanie pH zapobiega nawrotom zapalenia pęcherza, co przy współżyciu się zdarza. 

1 godzinę temu, Gość fikufiku napisał:

 Lactovaginal

Chyba najlepszy, choć drogi. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...