Skocz do zawartości
Forum

Jak nauczyć się żyć?


Gość Weronika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Weronika

Witajcie. Dość nietypowe pytanie i temat. A mianowicie zacznę od tego że mam 20 lat. Jestem bardzo zżyta z rodziną, jednym słowem miałam szczęśliwe dzieciństwo, byłam radosna, chodziłam uśmiechnięta. Większą część życia spędziłam w domu, nauka, lekcje albo gra na komputerze i na podwórku z rodziną i ich dziećmi. 

Niestety odbiło się to na życiu dorosłym. Jestem bardzo naiwna, wierzę w dobre intencje innych, ciężko mi zaakceptować że ludzie potrafią być zazdrośni, zawistni, wykorzystywać. Zawiodłam się wiele, wiele razy na innych z tego powodu. Widzę świat przez różowe okulary.... 

Znacie jakieś sposoby jak pogodzić się z szarą, ciężką rzeczywistością bez przeżywania porażek i rozczarowań, ponieważ mnie bardzo bolą... 

Jak nauczyć się żyć? 

Odnośnik do komentarza

Rzeczywistość wcale nie musi byc szara i ciężka . Wokół nas są ludzie dobrzy i życzliwi ale niestety pojawiają się też złośliwi , wredni itp. potrzeba czasu żeby komuś zaufać. Nie warto też się wysilać żeby nas wszyscy lubili , bo nikt tak w życiu nie ma. Lepiej mieć jednego przyjaciela niż dziesięciu fałszywych. Starać się być uprzejmym ale nie łatwowiernym i dajacym sobą pomiatać. Otaczaj się życzliwymi osobami , tych złośliwych i wrednych unikaj . 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Weronika napisał:

Jak nauczyć się żyć? 

Dojrzeć, dorosnąć. Być moze rodzice trzymali Cię pod kloszem. W konsekwencji czego nie znasz prawdziwego życia?

4 godziny temu, Gość Weronika napisał:

Znacie jakieś sposoby jak pogodzić się z szarą, ciężką rzeczywistością bez przeżywania porażek i rozczarowań, ponieważ mnie bardzo bolą... 

Rzeczywistość może bywa szara, czasem ciężka i bolesna, ale jest też wspaniała. Skoro miałaś udane dzieciństwo to wiesz o tym. Porażki nie muszą nimi być. Zależy o co chodzi, ale generalnie to jeśli z "porażek" wyciągasz wnioski, uczysz się na błędach, traktujesz jako lekcje życiową- to nie bolą aż tak bardzo. Z kolei rozczarowania są wtedy gdy mamy jakieś wymagania i oczekiwania wobec innych, zwykle są za duże i niedostosowane do realiów.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...