Skocz do zawartości
Forum

Czy potrzeba psychologa?


Gość oliwia

Rekomendowane odpowiedzi

jestem kobieta, w swoich latach 20-dziestych. Jestem strasznie wrażliwa i bardzo często płacze i okaleczam się na różne sposoby, jak nie moge sobie poradzic z iloscia negatywnych emocji (plus czasem mam mysli samobojcze ale to raczej zadko kilka razy na miesiac). jednak oprocz tego i wahan nastroju czuje sie w pelni zdrowa psychicznie, moze troche dziwna, ale zdrowa, haha. Szukajac wsparcia w internecie zasugerowali udanie sie do psychologa lub psychiatry ( nie rozrozniam za bardzo, wiec nie wiem). Ale czy to w ogole jest potrzebne? nie mam depresji bo potrafie byc szczesliwa. a jesli potrzebne to ja naweet nie wiem jak teraz sie umowic na wizyte? a i jeszcze jedno odpada opcja prywatnej wizyty bo nie mam na to piekniedzy, a nikt mi nie pozyczy plus uwazam ze sa wazniejsze rzeczy na ktore pieniadze sa potrzebne niz lekarz..

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Gość oliwia napisał:

Ale czy to w ogole jest potrzebne?

Jeśli masz myśli samobójcze (a masz częste, nie rzadkie- jak to określasz) oraz się sama kaleczysz, to tak! Potrzebujesz psychiatry, aby zdiagnozował ewentualną chorobę lub zaburzenie i potrzebujesz terapeuty, aby pomógł Ci radzić sobie sama ze sobą.

Psychiatra jest na NFZ bez skierowania. Poszukaj Poradni Zdrowia Psychicznego i zarejestruj się. Powinni telefonicznie rejestrować lub wkrótce zaczną (jeśli były wstrzymane z powodu pandemii). Potem zarejestruj się do rodzinnego i powiedz o samookaleczeniu, częstym płaczu, nieradzeniem sobie z emocjami i poproś o skierowanie na terapię. Chyba, że chcesz poczekać i poprosić o skierowanie psychiatry, bo on tez może wystawić.

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...