Skocz do zawartości
Forum

Ugryzienie kleszcza


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie zaszkodzi jak sobie poczytasz w necie. Ja zawsze biorę poprawkę na lekarzy, ale w tym przypadku lekarz miał rację. 

Zrobisz jak zechcesz, ja bym zrobiła pierwszy test 4tyg od ukąszenia, drugi za następne 2 tyg. Bo jeśli nawet byś była zakażona to za tydzień nic Ci nie wyjdzie, bo organizm nie wytworzy tyle przeciwciał, żeby test był wiarygodny. 

 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Gość ka-wa napisał:

Objawy autorki nie wyglądają raczej na rumień wędrujący, tym bardziej nie ma co panikować, ten czas pewnie jest potrzebny, żeby wyniki były wiarygodne, bo borelioza, nie rozwinie się tak krótko po ukąszeniu.

Nie wygląda typowo-to fakt, ale wiesz, że osoby ukąszone nie mające rumienia i jakiegokolwiek śladu (np. zaczerwienienia) tez zachorowały na boreliozę. Nie jestem przekonana co do tego czy nie rozwinie się tak szybko. Prawdopodobnie to się zmieniło w ciągu kilkunastu lat, bo pamiętam jak mi lekarz mówił, że powinno się podać antybiotyk do 2 tyg po ukąszeniu, aby mieć gwarancję, że borelioza się nie rozwinie. Oczywiście nie miał na myśli podaniu antybiotyku na ślepo, ale o badanie a potem podanie leku. Podobnie mówiła znajoma, której dwoje dzieci miało boreliozę. Lekarz stawiał na szybkie podanie im antybiotyku, bo podobno po upływie kilku tygodni już jest trudniej wyleczyć i im się dłużej zwleka tym się dłużej leczy. Stąd takie moje oceny sytuacji.

10 godzin temu, Gość kropka1977 napisał:

Żadnych objawów nie miałam typowych dla boreliozy

To dobre wiadomości. Daj znać gdy otrzymasz wynik.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Javiolla napisał:

 Oczywiście nie miał na myśli podaniu antybiotyku na ślepo, ale o badanie a potem podanie leku.

Myślę, że na ślepo, profilaktycznie, bo do dwóch tygodni tzn. że zaraz po ukąszeniu, na pewno kiedyś nie było takich badań, żeby tak szybko wykryć, skoro teraz nie ma. 

Wiadomo, z rumienia może nie być, tylko ten nie wyglądał na typowy, dlatego kilka czynników przesądza o boreliozie, mówi się, że jest trudna do zdiagozowania, bo te testy też ponoć pozostawiają wiele do życzenia. 

Odnośnik do komentarza
Gość Kropka1977
W dniu 31.05.2020 o 13:29, Gość Kropka1977 napisał:

 

Dzień dobry wszystkim . Tak jak wcześniej pisałam wyniki wykonałam . 
 

Podaje wyniki   
przeciwciała w kl IgG <5000. 
 

  Wynik ujemny <10AU/ml. 
wynik wątpliwy 10-15AU/ml

wynik dodatni >15AU/ml

Przeciwciała w kl IgM wynik 16,26 AU/ml

wynik ujemny poniżej <18  AU/ml

wynik wąpliwy 18-22AU/ml 

Wynik dodatni >22AU/ml

Co myślicie o tych wynikach ? Dodam , że zrobione 5 tygodni po ugryzieniu kleszcza .

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Kropka1977 napisał:

Podaje wyniki   
przeciwciała w kl IgG <5000. 

Tu raczej się pomyliłaś, wynik pewnie miałaś mniejszy niż 5

Nie ma co ty za dużo myśleć, sama widzisz wyniki, o niczym póki co nie świadczą, nawet jakbyś była zarażona tą bakterią, to organizm sam się broni. W każdym razie na boreliozę nie wskazują. Za wcześnie też je robiłaś. 

Musisz powtórzyć badania w terminie, jaki zalecił lekarz i jemu pozostaw interpretację. 

Odnośnik do komentarza
Gość Kropka1977
W dniu 31.05.2020 o 13:29, Gość Kropka1977 napisał:

 

Poczekam jeszcze 3 tygodnie i powtórzę badanie . Chociaż konsultowałam się z lekarzem i powiedział mi że już by coś wyszło w badaniach chociażby przeciwciała .,po przebytym zakażeniu  . Odezwę się ponownie po nastepnym badaniu . Pozdrawiam . 
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...