Skocz do zawartości
Forum

Iść do psychologa?


Gość Johny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, na wstępie zaznaczę, żebyście się nie śmiali, bo to co  napiszę może i tak brzmi, ale to na prawdę poważny problem. Mianowicie, mam teraz prawie 18 lat i od ostatnich 9 wymyślam choroby, których nie mam. Nie wiem dlaczego. Nikt o tym nie wie i zdaję sobie sprawę z problemu, ale nie umiem z nim sam walczyć. Zorientowałem się po jakichś  3 latach, gdy kolejny raz już przygotowywałem się do śmierci, ale nic się nie działo i do tej pory żyję zdrowy. Łącznie ilość schorzeń, na które "chorowałem" idzie już w setki. Oczywiście wszystkie nieprawdziwe. Odbiera mi to radość z życia, podejrzewam, że mam depresję. Jedyne co działa to ucieczka w naukę, jak ryję bez przerwy to jest nawet całkiem ok, ale to nie jest wyjście. Dla wszystkich jestem normalnym zadowolonym z życia licealistą, ale rzeczywiście czasem nie mam ochoty żyć i udaję. Z racji, że wiem, że to moje urojenia to nic sobie nie zrobię, ale to jest po prostu katorga. Rozważam dwie opcje-żyć tak jak teraz, czyli dusić to w sobie, albo po skończeniu 18 (nikomu o tym nie powiem poza lekarzem) iść do specjalisty. Powiedzcie mi, co mam robić. Zwłaszcza, że boję się, że kiedyś serio coś mi będzie, a ja to wezmę za urojenie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.05.2020 o 16:33, Gość Johny napisał:

albo po skończeniu 18 (nikomu o tym nie powiem poza lekarzem) iść do specjalisty.

I to jest rozsądne rozwiązanie. Nie wiem czy jesteś hipochondrykiem, czy masz też inny problem, ale potrzebujesz pomocy.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...