Skocz do zawartości
Forum

Czy to wariactwo?


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam 10 lat i chyba jestem wariatką. Od kilku lat mam dziwne coś- kiedy mi się nudzi, mówię sama do siebie, często sie smieje. Wystarczy, ze przypomne sobie cokolwiek smiesznego, to smieje się i trudno mi przestać, gdy sie wydarzy cos smiesznego, smieje sie najdłużej i nie moge sie uspokoic. Po prostu bez przerwy sie smieje, mam paranoje, udaje kogos kim nie jestem i gadam sama do siebie!

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

Gość, wiesz kiedy człowiek rozmawia z inteligentną osobą - wtedy kiedy rozmawia ze sobą. Śmiech to zdrowie o ile jest sie z czego śmiać. Natomiast zrób cos z sobą bo najwyraźniej bardzo ci się nudzi. Idź na jakiś kurs, zajmij się czymś, pomóz w domu zamiast leżec odłogiem, patrzć w ściane i "usmiechac jak głupi do sera". Rusz się, masz 10 lat. Idź na spacer ze zwierzakiem, idź na rower, rolki. Trzymaj się.

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.05.2020 o 10:09, Gość Gość napisał:

To wiem,

No nie wiesz, bo ja miałam na myśli, że jesteś trollem (podajesz się za 10-latkę z dziwnym problemem), ale ok... może się mylę ?  Mówienie do siebie generalnie jest bardziej widoczne u kobiet, bo pomaga w skupieniu i zapamiętaniu. Gdy się uczymy najlepiej nauczymy się mówiąc na głos. Gdy mózg słyszy wypowiadane słowa to je szybciej i trwalej zapamiętuje. Pytanie: czy to mówienie do siebie czy dyktowanie sobie na głos ?  Taka mała różnica, bo mówienie do siebie to tak jakbyśmy sobie gadali z kimś ale gadamy ze sobą, a mówienie na głos czynności/treści ważnych to nie jest nic niewłaściwego. 

Natomiast chichranie się z byle czego w tym wieku to raczej norma ?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...