Skocz do zawartości
Forum

Nie mogę przestać bac się psów!


Gość Miłośnik/kotków

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Miłośnik/kotków

     Mam 12 lat i pewien problem... Trzy razy w moim zyciu zostałam pogryziona przez psy. Teraz mam traumę i się ich boję, unikam z tego powodu dalekich spacerów. Ponoć gdy pies wyczuje u człowieka strach, to robi się zły. Boję się, że jak pies wyczuje moje przerazenie, to się zezłości i zaatakuje, gdy tylko słyszę szczekanie psa, to serce mi bije jak gong, prawie wpadam w panikę! Nawet kiedy często przebywam z psami, to nie moge sie z nimi oswoić, chyba nigdy nie przestane się bać, co robić? Czasem nawet odczuwam lęk przed najmniejszym psem, jak zobacze psa i otwarta furtkę, nie wiem, czy się wracać, czy iśc dalej, po prostu panikuję na widok psów. Boję się, że mnie wszystkie zagryzą. Pomóżcie, proszę, trudno mi z ta fobia zyć.

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

Cześć Miłośniku/ Kotów, w związku z tym ze już 3 razy byłas pogryziona przez psa to może warto pogadać z psychologiem aby ta trauma, lęk i panika jakie odczuwasz związana z psami, abyś mogła sie z tym uporać, żebyś te negatywne uczucia mogła powoli rozwiązywać. Nie tylko psy wyczuwają strach. Generalnie zwierzęta wyczuwają nasze emocje. Psy wyczuwają strach ale i to kiedy jesteśmy zadowoleni, kiedy smutni. Żadne zwierze z natury nie jest złe, reaguje intuicyjnie, lub tak jak człowiek go nauczył. Psy cie nie zagryzą, ale z tym problemem musisz iść do psychologa. Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Boimy się nieznanego. Lęk możesz opanować dochodząc do źródła tego strachu. Dlatego zapytam: jak to się stało, że aż 3 razy zostałaś pogryziona? W jakich okolicznościach się to stało? Jeśli to nie jest za trudne dla Ciebie to opisz te sytuacje-prosze.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...