Skocz do zawartości
Forum

Lęki, nerwica - pomocy!!!!


Gość Ulka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Psychiatra stwierdził, że mam zaburzenia lękowe tj. nerwicę natręctw i przepisał mi leki oraz skierował na terapię. Zastanawiam się do jakiego psychoterapeuty mogę iść, czy mogę iść do pierwszego lepszego? Jak Wy walczyliście z taką dolegliwością? Mam dziwne zachowania, często płaczę, boję się, że jak coś nie wykonam to coś niedobrego się stanie np. ostatnio usuwałam fb i musiałam to zrobić kilka razy, bo bałam się, że komuś coś może się stać, miałam złe myśli. Proszę nie śmiejcie się ze mnie, szukam wsparcia i pomocy. Zostałam sama z tym problemem, moja rodzina mieszka daleko, a ja z powodu pracy, rozstania i innych stresujących sytuacji nabawiłam się nerwicy ;(

Odnośnik do komentarza
Gość Zaczarowany świerszcz

Może spróbuj najpierw iść do terapeuty na NFZ, może akurat uda Ci się trafić na takiego, z którym praca będzie Ci pasowała i który pomoże Ci? ?

Z tego co wiem dobranie dobrego dla siebie terapeuty czasem trochę trwa, trzeba niekiedy kilka razy go zmienić i to jest często indywidualna sprawa, który będzie Ci pasował. Dlatego trudno doradzić coś konkretnego, ale może ktoś inny podpowie Ci coś więcej niż ja

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Gość Zaczarowany świerszcz napisał:

Z tego co wiem dobranie dobrego dla siebie terapeuty czasem trochę trwa,

Niekoniecznie. Ja trafiłam za pierwszym razem. Tu się liczy głównie to czy pacjent chce współpracować z terpaeutą, czy chce pracować nad sobą i nie oczekuje, że psychoterapeuta- jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki- w mig usunie nasze problemy. Tak więc wg powiedzenia, że jeśli umiesz liczyć licz na siebie, przede wszystkim liczmy na swoją ciężką pracę. Bo terapeuta jest tylko po to, by czasem podpowiedzieć, nakierować na jakiś trop, zasugerować rozwiązanie oraz otworzyć oczy na pewne sprawy (niestety czasem boli to otwieranie oczu) .

 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...