Skocz do zawartości
Forum

Mama z babcią mnie słabo akceptują


Gość nikola16

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nikola16

Skończyłam 16 lat, chodzę do liceum, uczę się bardzo dobrze. Ale mam pewien problem z rodziną, która daje mi do zrozumienia, ze nie akceptują mnie w pełni. Nie jestem urodziwa, jestem niska, z twarzy tez nijaka i moja rodzina daje mi to do zrozumienia na kazdym kroku. Chodzi o to, że moja mama i babcia sa zafascynowane pewną kobieta z ich ulubionego programu "królowe życia", jest to ładna młoda kobiata, która w życiu odniosła sukces prowadzac interesy i interesując się modą. Otóż mama i babcia cały czas podkreslają, ze chciałyby, bym była taką osobowością, z tego, co zauważyłam, ta Dagmara, która one tak uwielbiają jest bardzo energiczna, wesoła, zabawna, ja natomiast mam inna naturę- jestem introwertyczką i bardzo trudno mi to zmienić, stac się właśnie taką wesołą dziewczyną, której wszedzie pełno. Mama tez namawia mnie na zmianę koloru włosów, bo jestem naturalna szatynką, a blond oraz chce mi kupować kosmetyki do makijażu, tylko, ze ja nie lubię makijażu, używam jedynie tuszu i błyszczyka. Za namowa mamy postanowiłam się jednak trochę odchudzić, bo przy 160 ważę 55 kg i mam trochę zbyt duży tyłek, więc trzymam dietę. Nie jestem ładna, nie mam dużych ust i oczu. Mama mnie też namawia na zmianę stylu, ale ja alergicznie na to reaguję, ponieważ wiem, ze ona chce, bym była podobna do tej kobiety z tego programu. Mama ma podobny styl do niej od zawsze- uwielbia krótkie mini, ostry makijaż, mocną opaleniznę. Stać ją na wszystko, prowadzą stoiska na targowisku- jedno mama, drugie tata. Mama z ubraniami i butami, tata z artykułami kuchennymi. Mamy dom po dziadkach. Mieszkam z rodzicami i babcią, która ma 56 lat, czyli jest młoda. Tata w ogóle się nie wtraca w moje wychowanie, więcej go nie ma niż jest, znowu jakieś interesy ma za granica i na tydzień wyjechał. Martwi mnie, ze moja mama i babcia nie dostrzegaja, ze sie dobrze uczę, ze jeżdzę na olimpiady matematyczne, że jestem taka, tylko wypominają, ze nie dbam o wygląd i ubiór, że jak będę taka cicha i zamknieta, to żadnej kariery w życiu nie zrobię, bo świat nalezy do odważnych i głośnych ludzi- mama taka jest, taka też. Co mam zrobić? Aż się boję, gdy one oglądają te królowe życia, bo zawsze po tym mama się dowala do mnie i coś znajdzie nie tak we mnie.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Gość nikola16 napisał:

Otóż mama i babcia cały czas podkreslają, ze chciałyby, bym była taką osobowością, z tego, co zauważyłam, ta Dagmara, która one tak uwielbiają jest bardzo energiczna, wesoła, zabawna

Przerażający aż niewiarygodny jest ich stosunek do Ciebie. Zapytaj czy znają niechlubną przeszłość tej pani, nikomu nie życzę iść w jej ślady, bo niby co ona osiągnęła!? 

Jak już to niech porównują do siebie, choć to też jest nie na miejscu. Jesteś taka jaką matka Cię urodziła, więc niech teraz na siłę Cię nie zmienia. 

Bądź sobą, ucz się, pomału otwieraj się na innych, ale nie pod dyktando matki, powiedz, że nigdy nie będziesz taka jak ona, bo inną Cię urodziła i jak ma pretensje to tylko do siebie. 

Może i Twoja matka jest taka jak piszesz, sorry ale ograniczona intelektualnie, więc nie wiem co lepsze... 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Gość nikola16 napisał:

Nie jestem urodziwa, jestem niska, z twarzy tez nijaka

To akurat jest kwestia gustu. Jeden powie średnia uroda, a drugi powie bardzo ładna. Mnie się żadna nie podoba z tego serialu.... takie malowane lale i puste do tego.

18 godzin temu, Gość nikola16 napisał:

ale ja alergicznie na to reaguję, ponieważ wiem, ze ona chce, bym była podobna do tej kobiety z tego programu.

Nie dziwię się. Każdy ma prawo być sobą.

18 godzin temu, Gość nikola16 napisał:

Martwi mnie, ze moja mama i babcia nie dostrzegaja, ze sie dobrze uczę, ze jeżdzę na olimpiady matematyczne, że jestem taka, tylko wypominają, ze nie dbam o wygląd i ubiór, że jak będę taka cicha i zamknieta, to żadnej kariery w życiu nie zrobię, bo świat nalezy do odważnych i głośnych ludzi-

Droga Nikolo. Wiem, że jestem obcą osobą, ale ja Ci bardzo gratuluję dobrych wyników w nauce oraz tego, ze już masz sukcesy w postaci olimpiad. Zrobisz karierę właśnie dlatego, że jesteś inteligentna, masz ścisły umysł i jesteś rozsądniejsza niż Twoja własna matka (przepraszam, ale takie odnoszę wrażenie). Świat też leży otworem dla ludzi takich jak Ty ?  

Zastanawia mnie, że skoro Twoja mama ma podobny styl do tej bohaterki serialowej to jaką zrobiła karierę?

18 godzin temu, Gość nikola16 napisał:

Aż się boję, gdy one oglądają te królowe życia, bo zawsze po tym mama się dowala do mnie i coś znajdzie nie tak we mnie.

Boisz się ponieważ jesteś stłamszona, brak Ci pewności siebie. Jej niepedagogiczne zachowanie w stosunku do Ciebie doprowadziły do tego, że masz niskie poczucie wartości. Pamiętaj, że jesteś wartościowa, a że ktoś tego nie widzi to jego problem.

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...