Skocz do zawartości
Forum

Problem z przeszłoscia


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Chciała bym uzyskać poradę, poniewaz od jakiegoś czasu, wraca do mnie przeszłosc...

13 lat temu, jako nastolatka bylam molestowana przez pracodawcę - odbywałam praktyki zawodowe.

Nikt o tym nie wie, i wydawało by się,że sama sobie z tym poradziłam, ale to wraca, w róznych sytuacjach np . ktoś przypadkowo się o mnie otrze... boje sie wychodzić wieczorami z domu, nie potrafię okazywać bliskości, chociażbym chciała, stracilam przez to chłopaka, który nie rozumiał ,dlaczego nie potrafię się przytulić, okazać bliskosci, nie powiedzialam mu co przezyłam , nie chciała bym aby ktoś z rodziny czy znajomych sie o tym dowiedział. Od paru dni ciągle mnie to dręczy, budze sie w nocy, jestem zmeczona... nie potrafię przestać myslec o tym wspomnieniu.  Czy powinnam iść do jakiegoś specjalisty? 

Dziekuje za odp z gory.

Odnośnik do komentarza

Tak, powinnaś pójść do specjalisty już dawno. nie czekaj więc, bo terapia po takiej traumie może być długa. Szkoda, że w tamtym czasie nie opowiedziałaś o tym mamie, czy komuś bliskiemu, kto mógłby Ci pomóc. Takie wylanie z siebie żalu, pomaga przynajmniej częściowo zrzucić ciężar tego, co dręczy, a po za tym, może ktoś wytłumaczyłby Ci, że nie była to Twoja wina.

Odnośnik do komentarza

 Nie chciałam mówic o tym bliskim, nie miałam z kim sie tym podzielić... myslalam ze uda mi sie to samej przezyc, ale widze z roku na rok ze jest coraz gorzej, nie ptorafie zbudowac zadnej relacji, nie potrafie sie przywiazac do faceta, boje sie,ze znow sie to stanie. Chociaż byłam 16 latka nie byłam bezbronna, ale nie potrafiłam sie uwolnic. Skonczyło sie to jak skonczyłam rok szkolny, czyli trwało to prawie 10 miesiecy. Boję się,że  psycholog czy inny specjalista nie uwierzy mi, że powie,że to było dawno, boje sie ,ze tez inni mogą sie dowiedzieć, a nie chce tego....  

 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Gość Ola napisał:

 Nie chciałam mówic o tym bliskim, nie miałam z kim sie tym podzielić... myslalam ze uda mi sie to samej przezyc, ale widze z roku na rok ze jest coraz gorzej, nie ptorafie zbudowac zadnej relacji, nie potrafie sie przywiazac do faceta, boje sie,ze znow sie to stanie. Chociaż byłam 16 latka nie byłam bezbronna, ale nie potrafiłam sie uwolnic. Skonczyło sie to jak skonczyłam rok szkolny, czyli trwało to prawie 10 miesiecy. Boję się,że  psycholog czy inny specjalista nie uwierzy mi, że powie,że to było dawno, boje sie ,ze tez inni mogą sie dowiedzieć, a nie chce tego....  

 

Terapeutę obowiązuje tajemnica zawodowa, więc nic z tego co mu powiesz nie wyjdzie po za jego gabinet. Nie jesteś też jedyną skrzywdzoną osobą, która dopiero po latach podejmuje się terapii. Takich przypadków jest mnóstwo, gdy ludziom wydaje się, że poradzą sobie sami, a później okazuje się, że to wcale nie jest takie łatwe.

Nie poddawaj się.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Gość Ola napisał:

Boję się,że  psycholog czy inny specjalista nie uwierzy mi, że powie,że to było dawno,

Poszukaj takiego, który specjalizuje się w leczeniu molestowanych. Poczytaj w internecie, podzwoń po gabinetach.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.02.2020 o 20:06, Gość gość napisał:

Jak prawnik radze zgłosić sprawę prokuraturze. Jeśli zostanie skazany w procesie karnym będziesz mogła wystąpić o zadośćuczynienie (odszkodowanie). Terminy przedawnienie liczą się inaczej.

Nie chce tego zgłaszać nigdzie,ani zadnych odszkodowań, bo to nie uleczy mojej duszy.  Po prostu chce zacząć życ pełnia zycia, chce moc się zakochać i oddać mezczyznie, a jak na razie nie ma mowy nawet o dotykaniu , gdzie dochodzi do takich sytuacji,ze gdy przypadkowo sie ktoś o mnie otrze, czuje duzy dyskomfort.  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...