Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a biegunka


miki89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
biorę tabletki białe placebo z ostatniego rzędu y** i dziś zażyłam tabletke o godz.15:30 po godzinie przyjęcia leku poszłam i załatwiłam się ale nie bardzo wyglądało mi to jeszcze na biegunke po kolejnej godzinie czyli o 16:30 dostałam biegunki no i brzuch caly czas bolal...ale o godzinie 21:30 jak juz bylo ok kochałam się z chłopakiem, czy jest możliwość zajścia w ciąże? wyrzuciłam książeczkę od leku i nawet nie mam z czego poczytać.. czekam na odpowiedź i dziękuje

Odnośnik do komentarza
Gość narazie666

Witam, jeżeli pigułki biorę regularnie codziennie o 6 rano, a w 7 dniu wieczorem miałam nasiloną biegunkę (3 razy) następną tabletkę wzięłam o normalnej porze to skuteczność tabletki antykoncepcyjnej nadal będzie skuteczna ?? czy powinnam wziąć pigułkę z zapasowego blistra i stosować dodatkowe zabezpieczenie ? proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam:)
Tabletki antykoncepcyjne powinny wchłaniać się dosyć szybko(po kilku godzinach-wszystko zależy od producenta, użytego podkładu, rodzaju tabletek itd.) i zapewnić Pani stężenie hormonów we krwi umożliwiające bezpieczny sex.
Niestety biegunka i wymioty są czynnikami, które mogą zaburzyć w mniejszym lub większym stopniu proces wchłaniania tabletek i pożywienia.
Dlatego zalecam Pani stosowanie w tym miesiącu dodatkowej antykoncepcji (np. prezerwatywy) do końca stosowania pigułek w opakowaniu.
Przy dłuższym i znacznym nasileniu biegunki- proszę najlepiej udać się do ginekologa, lub zachować szczególną ostrożność przy kontaktach z partnerem.
Proszę nie stosować dodatkowych tabletek ponieważ zbyt duża dawka może wywołać objawy niepożądane i zaburzenie całego procesu.
Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam, w 5 dzień brania tabletek, 2 h po przyjęciu tabletki dostałam biegunkę i wzięłam następna tabletkę godzinę po biegunce. Jak postępować dalej ? Zabezpieczać się dodatkowo, i czy następne opakowanie zacząć dzień wcześniej ? Dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza

zrobiłas bardzo dobrze, że wzięłaś dodatkowa tabletkę, w takim razie ta druga zdążyła się wchłonąć, bo ta pierwsza raczej nie. Weź pigułki do końca blistra tak jak Ci zostało czyli skończysz dzień wczesniej. Normalnie skończyłabyś np. w piątek, a tek skończysz w czwartek, więc przerwe pomiędzy blistrami tez skróć o jeden dzień, tak żeby było max 7 dni przerwy, nie więcej i rozpocznij nowe opakowanie. Przez ten cały czas będziesz chroniona, bo pomimo, że 1 tabletka się nie wchłonęła, to drugą wzięłaś awaryjnie i się wchłonęła, więc ochronę masz cały czas.

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam takie pytanie. Biorę tabletki antykoncepcyjne yasm. Wczoraj o godzinie 21 wzięłam tabletke, a ok godziny 1.30 oddałam jeden luzny stolec, czy tabletka się wchlonela czy należy wziąć kolejna lub stosować dodatkowe zabezpieczenia? W ulotce jest mowa o nasilonej biegunce w ciagu 3-4 h.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...