Skocz do zawartości
Forum

Depresja a tabletki antykoncepcyjne


Gość Anula

Rekomendowane odpowiedzi

Od 12 roku zycia cierpie na silna nerwice z depresja,mam okresy remisji gdzie czuje sie naprawde dobrze:)w takim wlasnie czasie bralam tabl. Antykoncepcyjne ktore wywolaly u mnie nawrot depresji;((bralam je przez okres 4 miesiecy;(teraz po 3 latach wykryto u mnie cyste I moja ginekolog wlasnie chce ja leczyc tabletkami anty;( bardzo soe boje ze sytuacja moze sie powtorzyc;(ona uwaza ze bedzie ok ale ja wlasnie przechodze nawrot choroby;(ostatnio bylam
bardzo placzliwa, senna,przewrazliwiona itd moje pyt; co robic pani doctor? Czy na wystepowanie depresji ma wplyw za duza ilosc estrogenu czy progesteronu?moja matka tez ma depresje.

Odnośnik do komentarza

anula ja lekrzem nie jestem, ale skoro kobiety maja depresje poporodową choc wczesniej jej nie miały, to w przypadku kobiety ktora keidys na nią cierpiała, tabletki antykoncepcyjne albo porod mogą sprawic ze wroci ze zdwojona siłą, dlatego ja przede wszystkim zrezygnowalabym z tabletek, zajela sie depresją az bedzie wszystko ok i dopiero wtedy rozpoczela starania o dziecko, bo nie mozesz pozwolic aby choroba wrocila. poza tym - ok moze i mala dawka hormonow ale skoro blokuje mozliwosc zajscia w ciaze znaczy sie ze dzialaja wiec skutki uboczne mogą być wiec nie ufalabym w zapewnianie ze mala dawka hormonow zwlaszcza ze sama zauwayzlas ze jest cos nie tak

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...