Skocz do zawartości
Forum

Plamienie przy torbieli i tabletkach antykoncepcyjnych


Gość roka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem zaniepokojona swoim stanem zdrowia, dlatego też postanowiłam zasięgnąć porady właśnie tu. Byłam u 2 ginekologów i wcale nie zachęcili mnie do kolejnych wizyt.
Od jakiegoś czasu źle się czuję ( mniej więcej pół roku) Poszłam do ginekologa, tam usłyszałam, że być może mam torbiel i żebym przyszla za miesiąc na badanie (ponieważ doktor nie ma czasu wykonać badania).Stres nie pozwolił mi normalnie funkcjonować. Następnego dnia poszłam do drugiego specjalisty. Cytologie ocenił na III ( po chwili zastanowienia dodał –pomiędzy II a III), badanie USG dopochwowe wykazało zmiany – bliżej mi nieznane. Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne – N******** (3opakowania) które miał mi pomóc? Mam się zgłosić na badanie cytologiczne za dwa miesiące. Nie wiem co robić.. Do zakończenia kuracji hormonalnej pozostały 3 tabletki. Zastanawiam się czy moje dolegliwości (pieczenie pochwy, ciemnobrązowa wydzielina z pochwy (chwilami mam wrażenie że jest czarna), silne bóle w podbrzuszu i ogólne osłabienie organizmu to efekt tabletek czy też powinnam koniecznie udać się na dalsze badania.
Proszę o opinię

Odnośnik do komentarza

Grupa III oznacza, że w wymazie zaobserowowano komórki nietypowe. Jest to grupa świadcząca o obecności komórek nietypowych wymagających weryfikacji. W większości przypadków przyczyną zmian w obrazie komórkowym jest niewyleczony stan zapalny. W całym Pani opisie nie znalazłam informacji na temat leczenia przeciwzapalnego. Przyznam, że nie wiem, z jakiego powodu zostały Pani przepisane tabletki antykoncepcyjne (podejrzenie torbieli?). W przypadku III grupy wg Papanicolau wskazane jest wykonanie kolposkopii, która w zdecydowanej większości przypadków pozwala zweryfikować przyczynę wysokiej grupy cytologii.

Odnośnik do komentarza

Według mnie lekarz uznał, że należy? obserwować rozwój sytuacji.. Pomyślałam, że odczekam jeszcze kilka dni i jeśli nic się nie zmieni.. udam się do lekarza w przyszłym tygodniu.

Jeśli chodzi o przypuszczalny stan zapalny - lekarz nie zalecił mi leczenia - choć wspominałam, że wg mnie powinnam coś przyjmować przy grupie III. Tabletki hormonalne dostałam na poprawę stanu zdrowia? - by złagodzić bóle przed i po miesiączce.

Odnośnik do komentarza

Właściwie prosił bym przyszła po 5 przynajmniej. Niestety uważam za koniecze wcześniejszą wizytę.. mniej więcej od 10 dni bardzo boli mnie podbrzusze.. ten ból przeszkadza w funkcjonowaniu.. odczekam jeszcze dwa dni (brania ostatniego opakowania tablete)k i krwawienie, by wykonać cytologię

Odnośnik do komentarza

Jeśli normalne jest to, że od prawie 10 dni boli mnie podbrzusze ( momentami zbierają mi się łzy w oczach) i mam plamienia również ponad tydzień (brązowo-czarne i brązowo-czerwone) to chyba nie jest normalne.
Moja mama była w przychodni w której się leczę - pielęgniarka zdziwiła się, że lekarz nie zastosował dalszych badań - Moja cytologia to gr III - nie jestem więc okazem zdrowia. Najbardziej wkurzyło mnie to, że nie chcą w przychodni wydać moich wyników, to jest normalne? Idę do ginekologa w piątek.. strasznie się martwię, pielęgniarka nastraszyła moją mamę twierdząc, że jak najszybciej powinnam wybrać się do ginekologa bo najprawdopodobniej mam jakieś bakterie? lub też zmiany rakowe.. Istny szał mam od rana.. Mama w stresie, ja w stresie.. :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...