Skocz do zawartości
Forum

Krwawienie z przewodu pokarmowego


Gość Ja12394

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni po oddaniu stolca zauważyłam na papierze toaletowym dość sporą ilość krwi. Mam 25 lat. Nie mam zaparć ani żadnych innych niepokojących objawów, poza bólem żołądka po zjedzeniu posiłku od czasu do czasu, który ustępuje po wzieciu nospy. Nikt w mojej rodzinie nie cierpiał na nowotwór. Dodam tylko że od pół roku przyjmuję leki antydepresyjne. Czy to może być działanie leków?

Odnośnik do komentarza
Gość Hipoochondryk

Przede wszystkim wyluzuj. Nie ma powodu, żeby myśleć o jakichkolwiek nowotworach, bo przed trzydziestką masz mniej, niż promil szans na takie rzeczy, jeśli nie są to wady genetyczne, albo nie pracujesz przy chemii, promieniowaniu etc.

Takie rzeczy jak krew się zdarzają, choćby przy hemoroidach. Jeśli krew jest płynna, świeża i jasna to nie jest to krwawienie jako tako z przewodu, tylko właśnie najpewniej hemoroidy, ewentualnie końcówka okrężnicy, odbyt etc. Jeśli tak, to leczenie jest dość proste i nie masz się czego bać, byleby nie czekać z lekarzem. Wizyta u zwykłego lekarza rodzinnego to coś, co powinnaś od razu zaplanować. Da skierowanie na badania kału na krew utajoną, jak coś wyjdzie to kolonoskopia, czyli badanie jelit. Ale tu też bez obaw - możesz zamówić takie badanie z uśpieniem, żeby nie czuć dyskomfortu.

Najważniejsze to wyluzować. Sam mam lekką hipochondrię i wiem, jaki strach może oblecieć przy różnych objawach. Ale nauczyłem się, że 3/4 tego co czułem to moje własne strachy, a 1/4 to przypadłości, które zazwyczaj na luzaka można szybko wyleczyć. U Ciebie będzie to samo. Jesteś za młoda na poważne choroby, więc idź od razu do rodzinnego, a on rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości i będziesz spokojna.

Odnośnik do komentarza

Nie boje się nowotworu, bo tego nie biorę pod uwagę. Wspomniałam o tym, no kiedyś byłam z tym u lekarza (parę lat temu też miałam takie krwawienia) i powiedziała mi żebym szła na kolonoskopie, bo to nawet może być nowotwór. Być może powiedziała mi tak, żebym zrobiła badanie. Kiedyś miałam badanie palpacyjne u lekarza i wykluczono hemoroidy, z tym że kiedyś miałam zaparcia. Tym razem ich nie mam, więc pojawienie się krwi bardzo mnie zaskoczyło. Na kolonoskopie miałam skierowanie, ale nie skorzystała bo przyznaje się bez bicia, że sie boję tego badania, ale będę musiała w końcu zrobić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...