Skocz do zawartości
Forum

Obwinia mnie, że przeze mnie ma helicobacter pylori


Gość sandra3333

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sandra3333

Niedawno mój długoletni partner trafił do szpitala, jesteśmy razem 11 lat, miał ciężki stan- perforacja żołądka przez wrzody żołądka, wykryto u niego bakterię helicobacter pylorii, która te wrzody musiała spowodować. Problem w tym, ze nim on zaczął mieć objawy bólu wrzodowego, to mnie od kilku miesięcy już lekko bolał żołądek, później jego rozbolał, ale u niego potoczyło się to szybko i trafił na stół operacyjny. Ja natomiast mam helicobacter (badania 3 dni temu) i zapalenie żoładka, bez wrzodów. Partner mówi, ze rozważa odejście ode mnie, ze się zraził do mnie, ze skoro ja miałam pierwsza takie objawy żołądkowe, to pierwsza musiałam być zakażona i że przeze mnie on cierpi, bo go zaraziłam. Dodam, ze obydwoje od 11 lat nie byliśmy z nikim innym, ja partnera nie zdradziłam, on mnie także, ale skądś mamy tę bakterię. Partner nie odzywa się do mnie, powiedział, ze wszystko przeze mnie. Pomóżcie, co robić!

Odnośnik do komentarza

To widać jego miłość z daleka:P
Albo jest taki tępy, albo znalazł pretekst, żeby Cię zostawić.
Równie dobrze to on mógł zarazić Ciebie, jak już.
To zakażenie może przebiegać bezobjawowo, więc on dużo wcześniej mógł mieć tę bakterie, więc mu powiedz niech czyta i zapyta lekarza, zresztą sama też zapytaj.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

A co ma helikobacter do zdrady? Moja córka kilkuletnia też miała i co to ma oznaczać?
Zaznaczam, że tę bakterię ma każdy człowiek, podobnie jak grzyby candida. Jedynie ich przerost jest chorobowy. Zarazić się mogłaś dosłownie wszędzie. Ktoś w pracy mógł być chory lub w rodzinie.
Poza tym ka-wa dobrze pisze. Często przechodzi się bezobjawowo, a zresztą on mógł mieć objawy wcześniej, ale je ignorował. Ból żołądka to nie jedyny i nie pierwszy objaw. Moja córka zaczęła najpierw chudnąc, miała brak apetytu, mdłości, a dopiero potem...po dłuższym czasie ból brzucha (żołądek nie bolał ją nigdy).
Dodam, że perforacja to już takie stadium, że chodził z tą bakterią wiele lat. Podejrzewam, że to Ty się od niego zaraziłaś, a nie odwrotnie.
Weź się dopytaj lekarza, a nie, że wierzysz w każde słowo dziada, który znalazł "fajny" pretekst, aby Cię zostawić.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Ja też myślę, że on raczej Ciebie zaraził bo miał już przerost flory bakteryjnej, której Ty nie masz Wrzody żołądka i problemy z układem trawiennym maja raczej osoby "zjadające", tłumiace swoje emocje Podejrzewam, że w waszym życiu ostatnio coś się musiało pokomplikowac Z resztą po 11 latach znajomości nie zostawia się partnera przez jakąś tam bakterie... Dziwne to wszystko

Odnośnik do komentarza
Gość sandra3333

Nie, on mnie nie obwinia o zdradę, a o to, ze pewnie skoro mnie pierwszą bolał brzuch, to ja złapałam to jako pierwsza. Gdy pytałam lekarza, czy przez pocałunkek HP się przenosi, to mi powiedział, ze- więc ja już sama nie wiem. Partner się nacierpiał w szpitalu to bardzo rzadkie przypadki, że zna małżeństwa, gdzie jedno miało HP, a drugie nie zarażało się. Sama już nie wiem, co o tym wszystkim mysleć. Co do wrzodów partnera, to on długi czas nie miał żadnych objawów, gdy się objawy pojawiły to szybko po tym przyszła u niego perforacja. Może to w wyniku tego, ze on palił po 2 paczki dziennie i pół litra hoop coli dziennie pił, ja nie palę, nie pijam żadnych gazowanych napojów, pewnie to też jest u niego przyczyna wrzodów. On może takze uznawać, ze to moja wina, ponieważ u mnie cała rodzina od lat ma wrzody- moi rodzice od 20 lat, a od ok. 10 brat. Nie rozumiem jego żalu do mnie, żadne argumenty do niego nie docierają, uważa, ze cierpi przeze mnie.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że taka sytuacja jest dobrą okazją do sprawdzenia na ile się naprawdę kochacie i ile jesteście w stanie "znieść" dla tej drugiej połówki Jeśli on wiedzial, że problemy żołądkowe są u Ciebie rodzinne to, że tak powiem, wziął Cie z dobrodziejstwem intentarza Obwinia ie nie przyniesie żadnego pozytywnego skutku, możecie porozmawiać o tym z lekarzem jeśli to wam pomoże Partner nie powinien się teraz nakręcac bo w jego stanie też nie warto Nie wiem, może psycholog mógłby wam pomóc?...

Odnośnik do komentarza

Nie dajesz sobie powiedzieć, że jego zachowanie to jedynie pretekst, że coś się musiało wcześniej dziać w Waszym związku. Działo się prawda? Nie da sobie przemówić, bo o to właśnie chodzi, aby znaleźć powód...
Przestań mu się tłumaczyć, bo rzekomo winny się tłumaczy. Skoro wkręcił sobie chory film to jego problem i jego sprawa.
Wrzody są od stresu i złych nawyków żywieniowych, można mieć wrzody i nie mieć helikobakter, albo odwrotnie. On po prostu szuka pretekstu, aby Ci dokuczyć, a może nawet zerwać z Toba. Tak ja to odbieram.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...