Skocz do zawartości
Forum

Wszystko denerwuje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam problem mianowicie ze doslownie wszystko mnie denerwuje. Rozmawiam z dziewczyna ona zadaje pytanie a ja sie wkurzam bo to pytanie jest oczywiste. Brat chce cos mi pomoc gdy cos robie to wydzieram sie bez powodu najmniejszego i juz jestem zagotowany. Mam takie dni ze takie sytuacje nie beda mnie draznic ale wiekszosc jest takich ze sie wkurzam o byle co. Robie mala klotnie dziewcznie np o te pytanie czy ze cos nie doslyszala jak mowilem i juz w tej klotni, w tych moich pretensjach, ja rozumiem ze ja nie potrzebnie sie denerwuje ale to jest jak taki impuls jakis taki odruch bezwarunkowy. Nie wiem z czym to jest zwiazane. Denerwuje mnie takie zachowanie moje bo wiem ze ranie ludzi obok siebie. Nie umiem za bardzo panowac nad tym. Gdyby to bylo zwykle denerwowanie to rozumiem ale to sa takie napady i o byle co doslownie...
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zacznij od mierzenia ciśnienia. Mój mąż miał takie zachowania. Okazało się, że ma nadciśnienie. Gdy zaczął brać leki i stosować się do diety, to zachowanie mu się poprawiło.

Przyczyn może być więcej. Moze udaj się do lekarza i poproś o skierowania na jakieś badania.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Patryk> mierz ciśnienie rano i wieczorem, zapisuj. Jeśli lekarz przepisze leki i ciśnienie zmaleje, a nadal się będzie ten stan utrzymywał, to wtedy zapisz się do psychiatry, bo może to jakaś nerwica.
U mojego męża trwało około 2 tygodnie zanim jego zachowanie się poprawiło. Możesz sobie dać z m-c i jeśli nie będzie poprawy to warto podjąć inne kroki.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Leki na nadciśnienie, to nie jest polopiryna na przeziębienie, najpierw jak już, to należy obniżać bez leków.
Być może leki na nadciśnienie działają też uspakajająco, ale ważne jest poznanie przyczyny nadciśnienia, szczególnie w tak młodym wieku.
Praktycznie jak się je zacznie brać, to do końca życia, a one nie leczą, tylko obniżają, lekarze bardzo chętnie zapisują, a przy nerwicy zawsze ciśnienie wyjdzie za wysokie.
Te leki to tylko jak są konieczne.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość podleśny

Czy jesteś perfekcjonistą z wychowania (np. masz mocno wymagających rodziców, którzy jednak nie chwalili cię, kiedy już zrobiłeś coś dobrze, za to łatwo punktowali błędy)? Albo może zawsze to ty musiałeś się bardziej postarać, zrozumieć w mig, co się do ciebie mówi i od razu dostosować do tego, za to wobec ciebie mało kto tak się starał?

Myślę sobie, że może jesteś uwrażliwiony na wszystkie te codzienne ludzkie słabości, ponieważ kiedyś nie tolerowano ich u ciebie. Chciałeś być OK, więc pracowałeś mocno nad sobą, żeby dotrzymać tego wysoko postawionego standardu. A teraz cię to bardzo wkurza, kiedy inni pozwalają sobie na to, na co tobie nie było wolno. Twoje wkurzenie jest nieproporcjonalne, bo w rzeczywistości to złość nie tylko na to, co dzieje się teraz, ale żal i pretensja o wszystkie te braki zrozumienia oraz niewspółmiernie srogie ocenianie drobnych słabości kiedyś dawniej.

To taka daleko idąca hipoteza, którą podpowiada mi intuicja.

Odnośnik do komentarza

Upieraj się, że mają pomóc. Nadmierna nerwowość to jeden z objawów nadciśnienia, więc nie ma powodu, by lekarz tego nie brał na poważnie. Jeśli tak zrobi, trzeba się upierać przy swoim lub go zmienić.
Nie znam się na tej drugiej chorobie, ale warto zapytać czy taka nerwowość może być objawem.
Proponuję skonsultować obie choroby z innym lekarzem, abyś miał porównanie diagnozy.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...