Skocz do zawartości
Forum

Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych przy antybiotyku


miki89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam taki problem, od wtorku 27.09. zaczęłam brać antybiotyk 3 dniowy który skończyłam 29.09 czwartek, Biorę także tabletki antykoncepcyjne a w sobote 01.09 odbyłam stosunek bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia,czytałam w ulotce przeciwwskazania tego antybiotyku ale nie było napisane że zmniejsza skuteczność antykoncepcji czy coś w tym kierunku,teraz zastanawiam się czy jest możliwość zajścia w ciąże prze to? czekam na odpowiedź i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Jesli w ulotce w dziale interakcja z innymi lekami nie było wzmianki o obniżeniu działania antykoncepcji to nie masz się czym martwic. Jesli bierzesz pigułki regularnie i nie się nie działo (wymioty, biegunka, zapominalstwo) to ochrona powinna być na najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie dotyczące tabletek antykoncepcyjnych Y******,które biorę od dłuższego czasu oraz antybiotyku C**********-MIP 600, który biorę od 4 dni. Mianowicie wczoraj odbyłam stosunek płcowy z chłopakiem (wytysk wewnętrzny), i dopiero dzisiaj przypomniałam sobie, że antybiotyki wpływają na poprawne działanie tabletek antykoncepcyjnych. Natomiast na ulotce Y****** wyczytałam, że:

"Niektóre leki, przyjmowane jednocześnie z preparatem Y******, mogą hamować jego działanie. Dotyczyło takich leków jak:

antybiotyki (ampicylina, tetracyklina, ryfampicyna);
leki stosowane w leczeniu padaczki lub innych chorób (prymidon, karbamazepina, okskarbazepina, topiramat, felbamat, hydantoiny, barbiturany, np. fenobarbital);
lek stosowany w leczeniu infekcji wirusem HIV;
lek stosowany w leczeniu infekcji grzybiczych;
preparaty zawierające ziele dziurawca (Hypericum perforatum). "

Chciałabym zasięgnąć dokładniejszej opinii na ten temat!!

Bardzo proszę o pomoc..

Odnośnik do komentarza

niektore antybiotyki faktycznie obniżają skutecznośc tabletek aby wiedziec czy ten antybiotyk osłabia musisz porownac jego sklad ze skladnikami wymienionymi w ulotce tabletek jesli te skladniki sie powtarzaja to wpływa na antykoncepcje dodatkowo p[owinien miec informacje na ulotce ze wplywa na antykoncepcje jesli nei ma musisz porownac skladniki ktore wymieniają tabletki antykloncepcyjne jako oslabiajace dzialanie

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...