Skocz do zawartości
Forum

Moje dziecko nie chce czytać książek


Gość Paris

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mamą Joli, która chodzi do 5 klasy SP. Problem polega na tym, że nie chce czytać lektur. Dobrze sie uczy ale z lektur zawsze ma slabe oceny bo nie czyta nic najwyzej opracowania. Nie wiem co na to poradzić... dodam, że ma trudności z czytaniem, zajmuje jej to wiele czasu i duka... prosze poradzcie jak ją namówić do czytania lektur!!

Odnośnik do komentarza

Nie chce czytać lektur, ponieważ ma trudności w czytaniu więc zniechęca się i nie chce tego robić. Najpierw powinnaś popracować z nią nad płynnością czytania. Nie zmuszaj jej od razu do przeczytania całej książki, ale możesz kupić czasopisma dla nastolatek i poprosić aby czytała na głos. Połączysz naukę z przyjemnością (przynajmniej dla córki). Najlepiej jeśli czytałybyście codziennie, a jak zauważysz poprawę, przejść do lektur. Jeśli problem jest naprawdę poważny i ciężko jej czytać najprostsze zdania, możesz poprosić o pomoc polonistkę aby poświęciła jej dodatkową chwilę na sprawdzenie bądź udzielenie rad jak nauczyć się ładnie czytać. Jeśli efekty nie będą zauważalne można poprosić szkolnego pedagoga o zdiagnozowanie córki czy ten problem wynika z "niewyuczenia" czytania czy ma podłoże psychologiczne. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Ja też w SP nie czytałam książek... Bo wydawały mi się po prostu nudne i mało interesujące. Dopiero jak znalazłam książkę, która mnie pochłonęła w całości to zaczęłam czytać nałogowo. W życiu przeczytałam 5 lektur, no może 7. Nie mam problemów z czytaniem ale uważam, że lektury w szkołach powinny się zmienić, byc bardziej dopasowane do współczesnej młodzieży. Rozumiem, że Mickiewicz czy Słowacki muszą być, żeby poznać dziedzictwo, ale można by było dodać nowe, bardziej ciekawe i wciągające książki. Bo przeglądając spis lektur mam wrażenie, że tylko dawno temu powstawały dobre książki.
Zaproponuj swojej córce, jakieś inne książki, niekoniecznie lektury, tak by pokazać jej, że książka może być ciekawa. Im więcej będzie czytać tym lepiej będzie jej to wychodzić. Zaproponuj może jej jakieś książki, które obecnie są na topie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...