Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko ciąży po dotykaniu kobiecych miejsc intymnych


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie 9 dni temu z chłopakiem dotykaliśmy się w miejsca intymne, jednak mój chłopak nie wszedł we mnie ani członkiem ani palcem więc nie ma ryzyka zajścia w ciąże? Dodam iż okres spóżnia mi się 2 tygodnie. Zrobiłam test ciążowy wyszło mi negatywnie ale czy test wykaże wiarygodnie po 9-10 dniach ? Bardzo się boje objawów żadnych na razie nie mam. Proszę o szybkie opisanie.

Odnośnik do komentarza

Sperma pozostawiona na łechtaczce musiałaby spłynąć do wnętrza dróg rodnych, by móc mówić o jakimkolwiek ryzyku ciąży. Przypuszczalne pozostawienie plemników na placu i następne dotknięcie nim łechraczki nie niesie za sobą ryzyka ciąży.

Testy ciążowe najlepiej wykonywać dopiero po 14 dniach od daty ryzykownego zbliżenia.

Odnośnik do komentarza

Istnieją tabletki do 72 godzin, czyli jak np. współżyłaś i mężczyzna doszedł w Tobie, bierzesz taką tabletkę w ciągu 72 godzin i nie zachodzisz w ciążę. Ale to bardzo silne tabletki i nie radzę tak ryzykować w młodym wieku, bo rozstroją Twój organizm. Inne tabletki poronne są nielegalne, bo to aborcja farmakologiczna, dodatkowo mogą być powikłania i nie zajdziesz więcej w ciążę. Wszystkie są na receptę oczywiście więc lekarz na pewno nie wypisze Ci leków poronnych kiedy zbada Cię i stwierdzi ciążę.

Odnośnik do komentarza

No to chyba przez niepokalane poczęcie. Zapłodnienie to nie taka prosta sprawa. Aby do niego doszło plemniki musza znaleźć się w środku pochwy. Same tam nie powędrują. Nie stresuj się kompletnie bez sensu. Nie masz szans na ciążę. masz 16 lat i nieregularny okres to coś tak normalnego jak klasówka z matmy. Spokojnie :)

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...