Skocz do zawartości
Forum

Problem z mamą


Gość kejti21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z rodzicami, a raczej z mama która bardzo chce kontrolować moje życie. Mam 21 lat mieszkam z rodzicami , pracuje więc na swoje wydatki mam. Moja mama każdą moja decyzje komentuje, próbuje zmieniać ją. Ja nie lubię się z nią kłócić a często muszę bo ona twierdzi że wszystko wie lepiej i ma zawsze racje . Po każdej mojej decyzji (zwłaszcza tej która jej się nie podoba) mówi słowa "zobaczysz będziesz żałować" albo "przyznasz mi kiedyś racje". Denerwuje mnie to już. Często jej ulegam i robię tak jak ona chce ale już mam dość. Często myślę o wyprowadzce nawet chociażby do chłopaka ale wiem że byłaby z tego nieziemska afera a ja naprawdę nie mam ochoty się z nią kłócić a tym bardziej zrywać kontakt . Każda moja decyzja podjęta bez jej ingerencji jest zła. Były chłopak zły bo spokojny (według niej). Teraźniejszy zbyt cwany (twierdzi że zniszczy mi życie i jestem mu potrzebna tylko do jednego). Przy tamtym chłopaku nie miała racji zerwanie było z innego powodu a a z tym chłopakiem czuje się szczęśliwa, jeżeli się kłócimy to wyłącznie z tego powodu że nie mogę jechać do chłopaka na 3 dni(mieszka 100km ode mnie więc często tak to wygląda) tylko na 1 bo zdaniem jej "tak nie wypada" . Gdzie tylko ona tak sądzi. A ja mam dość takiego życia między wybieraniem czy słuchać mamy i dla świętego spokoju zostać w domu czy jechać mimo wszystko. Chce podejmować własne decyzje ale również nie chce się z nikim kłócić i żyć w niezgodzie. Co zrobić z upartą i mającą swoje zdanie mamą? Nie chce się na razie wyprowadzać ale nie zamierzam wiecznie jej ulegać.

Odnośnik do komentarza

Nie masz za grosz asertywnosci. Jestes dorosla i pracujesz to po prostu bez wielkich dyskusji z mamą rób to co uważasz. Chcesz jechac na 3 dni do chłopaka to po prostu się spakój, tuz przed wyjsciem poinformuj ze nie bedzie Cie w domu 3 dni (aby nie było, ze ze strachu o Ciebie w domu sobie włosy wyrywali) i wyjedz a telefon wycisz aby nie odbierac rozmów z ciągłymi komentarzami.

Inne sprawy w domu załatwiaj podobnie. Nie informuj zbyt wczesnie aby nie było powodw do wygłaszania przez mamę komentarzy, informuj (a nie pytaj o pozwolenie) w ostatniej chwili i nie przejmuj się jak ona znów cos sobie wymysla.

Chodzisz do pracy, po pracy cos w domu pomagasz, ale się nie wywnętrzasz. A jak się nie wywnetrzasz to mama nie zna kazdego Twojego ruchu czy posunięcia- to co ma komentować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...