Skocz do zawartości
Forum

Nostalgia i tęsknota za starymi czasami - jak sobie z tym poradzić?


Gość s...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam bardzo duży dla mnie problem, bo odczuwam od 2 lat coś w rodzaju nostalgii, strasznej tęsknoty za starymi czasami za zabawą w chowanego, ganianego i inne fajne zabawy na dworze z kolegami i moją najlepszą kuzynką z którą spędzałem bardzo dużo czasu, ale kontakt się niestety urwał i właśnie głównie tęsknie za czasami, kiedy się z nią bawiłem przyjeżdżała do mnie na całe wakacje bawiliśmy się i można powiedzieć, że po prostu tęsknie za dzieciństwem choć mam dopiero 17 lat to tęsknie za tym, gdy miałem 8-9 lat za tymi zabawami to były po prostu piękne dla mnie chwile i właśnie co 2-3 miesiące przez tydzień wspominam sobie stare piękne czasy i wspominając po prostu płaczę i jest to dla mnie bardzo męczące, bo bardzo się smucę i nie mogę się na niczym skupić. Nie wiem co robić proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Problem, o którym piszesz, nie dotyka tylko Ciebie. Bardzo wielu ludzi wspomina „stare dobre czasy” - najczęściej znacząco je idealizując. Prawdopodobnie gdybyś przeniósł się w czasie do tamtych chwil to okazałoby się, że wcale nie było tak idealnie. Twój wiek wskazuje na to, że w tym momencie stoisz na granicy dorosłego życia, być może lęk przed nieznanym i podejmowaniem samodzielnych decyzji sprawia, że chętniej wróciłbyś do beztroskiej przeszłości. Pamiętaj, że czeka Cię w życiu jeszcze wiele pięknych chwil a te, które już przeżyłeś, niech będą raczej okazją do pozytywnych wspomnień niż smutnej nostalgii.

Odnośnik do komentarza

Zwykły lęk przed dorosłością
.Ludzie dzielą się na tych.ktorzy z niecierpliwością czekają na dorosłość.na wolność bez ograniczeń, na szersze możliwości , na przygodę zwana życiem i tak się tym nadchodzącym czasem cieszą.ze i ewentualny lęk przed nieznanym nie jest im straszny.
Inni tak jak Ty nie widzą siebie w następnych latach.strach przed maturą, przed wyborem drugi zawodowej a w przyszłości umiejętność utrzymania siebie a potem rodziny jawi im sie jako trudności nie do przeskoczenia i wtedy takie marudzenie jak Twoje na temat lat dziecinnych jest wybiegiem emocjonalnym.Tyle, że raczej nie prowadzącym do nikąd.

Prawdziwie szczęśliwe chwile dają nam na przyszłość pewną moc, pewien zapas energii a Ciebie jakby obezwładniają.

Jesteś młody i czas isc do przodu, wyznaczyć sobie cele i powoli aczkolwiek wytrwale je realizować.A co do przeszłości , zawsze to lepiej, że masz dobre wspomnienia niż jakbyś jakieś traumy miał wspominac. Czyli wybranym człowiekiem jesteś i tego się trzymaj a ze wszystkim sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...