Skocz do zawartości
Forum

Biały śluz a pigułki antykoncepcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Zażywam pigułki antykoncepcyjne. Ostatnio zauważyłam spore ilości białego, rozciągliwego śluzu wydobywającego się z pochwy. Nie ma on żadnego zapachu, nie ma grudek. Nie odczuwam żadnych dolegliwości jak pieczenie czy swędzenie. Chciałabym zapytać, czy wydobywanie się tego śluzu ma związek z zażywanymi przeze mnie pigułkami czy też może świadczyć o jakiejś dolegliwości?

Odnośnik do komentarza

Jak zażywasz tabletki to cykl liczy się inaczej. Przede wszystkim nie dostajesz miesiączki, tylko krwawienie z odstawienia, które nie jest w żaden sposób związane z wydalaniem niezapłodnionego jajeczka, bo do owulacji w ogóle nie dochodzi. Hormony to blokują.

Masz jakies inne dolegliwości oprócz śluzu? Czy zdarzyło się to pierwszy raz? Jak długo zażywasz tabletki? Czy zawsze zażywasz o tej samej godzinie i żadnej nie zapomniałaś? Może ochrona została jakos osłabiona, tabletki nie zadziałały i masz owulację. Wbrew pozorom sytuacje osłabienia działania tabletek się zdarzają, nawet jak o nich nie wiemy. Wystarczy rozstrój żołądka albo zjedzenie czegoś nieodpowiedniego a tabletka rozkłada się za szybko, za wolno albo w ogóle, bo jakiś składnik to blokuje.

Odnośnik do komentarza

Płodny śluz nie zawsze jest idealnie taki sam. Zresztą to, że coś jest białe nie oznacza, że nie jest przezroczyste... nie wiem co może oznaczać Twój śluz. Może fijolek ma rację, że to nic takiego, ale lepiej rozwazyć wszystkie opcje.

Odnośnik do komentarza

Skoro nie ma żadnego zapachu i ma jednolitą konsystencję a do tego nie ma swędzenia czy pieczenia to śluz nie jest związany z infekcją lub grzybicą. Pewnie to zwykły śluz. Ja bym się nie przejmowała. Jak nie zapomniałaś żadnej pigułki to na pewno działają.

Odnośnik do komentarza

To moje drugie opakowanie. Od kilku dni boli mnie żołądek, mam zaparcia, ale nie miałam jakichś rewelacji biegunkowo-wymiotowych. Przy poprzednim opakowaniu miałam podobny śluz, ale nie pamiętam dokładnie w którym dniu brania, wydaje mi się, że chyba przez ostatni tydzień. Nie zanotowałam tego jako tak znaczące, bo wtedy nie współżyłam. Poza tym zawsze biorę regularnie tabsy, prawie co do minuty.

Odnośnik do komentarza

Czasem może się okazać, że pierwsze pigulki nie są dobrze dobrane (to nie wina lekarza, to wychodzi w praniu), bo maja dla danego organizmu za mala dawke hormonow, bo zawsze zaczyna się od tych z najmniejsza u mlodych osob. ale zbyt mala dawka moze nie dzialac odpowiednio i nie zdolaja zablokować owulacji. Wtedy lekarz musi przepisac inne pigułki, z większą dawką.

Odnośnik do komentarza

Na Twoim miejscu albo powstrzymałabym się od współżycia albo w razie czego w tym czasie używała jeszcze dodatkowego zabezpieczenia, chociażby prezerwatywy. Za miesiąc jak pójdziesz do lekarza to się wyjaśni. To wbrew pozorom wcale nie tak długo.

Odnośnik do komentarza

Bez przesady. Po prostu używajcie jeszcze prezerwatywy i np. jakichś środków plemnikobójczych. To daje niezłe rezultaty. a z tymi pigulkami to wcale nie wiadomo czy chodzi o to, że nie dzialają, bo może to zwykły śluz a pigulki dzialają.

Gdybyś miała normalnie owulację to przecież miałabyś oprócz śluzu inne dolegliwości, jak ból piersi oraz podwyższoną temperaturę ciała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...