Skocz do zawartości
Forum

glupie teksty


Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak mam sobie z tym poradzić otóż . mam problem z jednym kolega z pracy który ma chyba jakiś problem do mnie . jestem raczej spokojna osoba nie należę do osób bardzo rozgadanych . kolega który pracuje kolo mnie ma jakiś problem do mnie . ciągle głupie komentarze ze mało mówię " ja kto mąż z ze mną wytrzymuje " dzisiaj znów się mnie czepiał ze jestem za cicha powiedziałam mu ze nie jestem pomidorową by mnie wszyscy lubili . ciągle słyszę ze jestem wredna i podłą osoba nic mu nie powiedziałam nigdy złośliwego ani nic mu nie zrobiłam o tak mówi bez podstaw . raczej jestem wredna ale jak ktoś już za dużo sobie pozwala w formie obrony . nie wiem co on ode mnie chce. było raz ze chciał bym posprzątała za niego na jego stanowisku powiedziałam ze nie to przyszedł za par minut i powiedział złośliwie ze jestem bez serca ( przecież nie będę się dawać wykorzystywać i wykonywać jego obowiązków za niego. czasem tez się obronie bo mam prawo . nie wiem jak z takim człowiekiem postępować . nawet nie mam ochoty z nim rozmawiać tylko on jest strasznie nachalny swoją osoba. chce by się ode mnie odczepił bo mam już go dość jakieś sposoby ?

Odnośnik do komentarza

tak po za tym mam stwierdzona depresje lekową i fobie społeczna też . staram się jakoś funkcjonować w społeczeństwie raz to wychodzi lepiej raz gorzej. wiem ze mam problem ze sobą ale u mnie w pracy nie rozumieją ze ja mogę mieć jakieś problem. takie krytykowanie ze mało mówię i naciskane mnie jeszcze bardziej mnie zamyka w sobie . byłam raz na psychoterapii kolejna wizytę mam 20 lutego jeszcze mi dziś powiedział ze mną ciężki charakter i ciężko ze mną wytrzymać

Odnośnik do komentarza
Gość Mahomet raxenn

Po prostu ludzie z natury są wredni, aroganccy i lubią się wyżywać na słabszych od siebie. Takie mało inteligentne małpy w ten sposób właśnie się dowartościowują i za razem umilają sobie czas w pracy, kosztem głupich żartów z twojej osoby. No a w pracy to już w szczególności chamstwo, brak tolerancji i głupie drwiny wobec nieśmiałego człowieka, to już podstawa w naszym kraju. Musisz jakoś starać się go ignorować, chociaż wątpię w to żeby przyniosło to zamierzony efekt, bo on już cię wyczuł i dobrze o tym wiem że mu nie odszczekasz na tyle żeby dał ci spokój.

Odnośnik do komentarza

Na co dzień spotykamy się z ludźmi, którzy mają różne charaktery i temperamenty. Być może Twój kolega z pracy jest ekstrawertykiem i za pomocą nieudolnych żartów próbuje Cię nieco nakłonić do większej otwartości w rozmowach. Możesz z nim porozmawiać, powiedzieć mu otwarcie, że nie życzysz sobie takich komentarzy z jego strony. Możesz również porozmawiać z szefem i poprosić o zmianę stanowiska pracy, jeśli jest taka możliwość. Jeśli korzystasz z psychoterapii to może warto również poruszyć ten temat ze swoim psychoterapeutą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A jakbys mu powiedziala, ze dla Ciebie to wredny jest taki człowiek co ciągle drugiemu nad uchem gada i rozprasza go w pracy. Bez serca jest taki, ktory tylko patrzy jak pojechac na pracy drugiej osoby( sprzątnij moje stanowisko pracy).

A moze w pracy to tak cięzko porownywac te dwa rózne typy wredoty i zaproponowac abysmy bezkonfliktowo kazdego dna dotwali do finiszu. Tyle ze wyjasnij dla Ciebie bezkonfliktowo to wtedy gdy ktos nie zakłoca Twojej prywatnej przestrzeni, nie zaczepia Cię. I Ty się tak starasz wobec niego postępowac, to byloby milo gdyby i on się dostosowal ze swoim temperamentem do takich wymogów. Wokól duzo ludzi i jak ma potrzebę zagadac, podokazywac ,to niech zwróci się do innych, moze bardziej gadatliwych niz Ty. Bedzie miło i jemu i im. A z Twojej strony musi mu wystarczyć Twoja cicha atencja dla niego, bo takie Twoje zachowanie to gest sympatii wobec niego i tak niech pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Mahomet raxen

A może on ma coś z główką nie teges? Może on jest upośledzony umysłowo i może zatrybi dopiero wtedy, gdy mu zdrowo przyłożysz. Spróbuj... co ci zależy mu dać w pysk... przecież jak nie pomaga słownie to trzeba ręcznie przetłumaczyć. Mówię stara dobra zasada- nic na siłę wszystko młotkiem i gra hehe

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Najlepiej wyjechać z mobbingiem. Tylko kto sieje wiatr i tu różnie bywa.
Może warto poprosić o zmianę stanowiska a uzasadnić brakiem porozumienia z kolegą ze stanowiska obok co obniża koncentrację i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Odnośnik do komentarza

Mgr Nina Czornak
Na co dzień spotykamy się z ludźmi, którzy mają różne charaktery i temperamenty. Być może Twój kolega z pracy jest ekstrawertykiem i za pomocą nieudolnych żartów próbuje Cię nieco nakłonić do większej otwartości w rozmowach. Możesz z nim porozmawiać, powiedzieć mu otwarcie, że nie życzysz sobie takich komentarzy z jego strony. Możesz również porozmawiać z szefem i poprosić o zmianę stanowiska pracy, jeśli jest taka możliwość. Jeśli korzystasz z psychoterapii to może warto również poruszyć ten temat ze swoim psychoterapeutą. poruszylam ten temat z psychoterapeuta ale on mnie chyba nie rozumie . na konsultacji przysłam z problemem , ze wszystko biore do siebie to mój jest największy problem

Pozdrawiam


poruszyłam ten temat z psychoterapeuta ale on mnie chyba nie rozumie . na konsultacji mówiłam mu że moim problemem , ze wszystko biorę do siebie i zaczęło mi to bardzo utrudniać życie, bo pracuje główne z toksycznymi ludźmi nie ma dnia by nie było jakiś docinek w moim kierunku .on ma takie podejście jak mu powiadam ze ktoś mi dokucza : co pani by chciała by każdy mówił , ze pani jest piękna , mądra albo co pani by chciała, by każdy byli jak pani chce. pani chce ich ustawiać po swojemu ? każdy jest jakiś ? tak ja by stwierdził ze ja przesadzam . .byłam na 3 wizytach ale teraz się zastanawiam czy nie powinnam zmienić psychoterapeutę ?szczególnie, ze to jest prywatnie. chodzę po to by mi jakoś pomógł i chociaż trochę zmniejszyć ta moją nadwrażliwość

Odnośnik do komentarza

Decyzję o kontynuowaniu terapii musisz podjąć sama. Po trzech spotkaniach z psychoterapeutą, ciężko jest mówić o terapii i poprawie samopoczucia. Pamiętaj, że terapeucie możesz powiedzieć o wszystkim, także o tym czego od niego oczekujesz oraz o tym, że czujesz się przez terapeutę źle rozumiana, bądź masz poczucie, że terapeuta bagatelizuje Twoje problemy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...