Skocz do zawartości
Forum

Czy ja jestem śmiertelnie chora?


Gość Hsyxnkwjz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja napewno mam śmiertelną chorobę SM lub SLA ? jestem przerazona mam 23 lata ,mam male dziecko. Zaczęło się od tego ze pewnej nocy wstajac do dziecka z lozka upadlam na podłogę. Wogole nie czułam lewej nogi,ani mrowek ani nic..byla wiotka.. wstalam podtrzymując sie reka i znow spadlam i tak jeszcze raz zanim doszlam do łóżeczka. Później usialam i przeszło,na drugi dzień mialam w tej nodze w udzie dosc silny zakwas a wieczorem pod prysznicem mrowienie. Ten zakwas w udzie utrzymywał się z 2 dni.. naczytalam sie w necie ze to sm. .do tego mialam jeszcze wcześniej bol oka,dosc czesto mi sie powtarza..przy tym raz boli mnie głowa a raz samo oko (Myslalan ze to migrena bo mama też ma migreny).zrobiłam sobie rezonans glowy prywatnie i odcinka krzyzowo ledzwiowego i w mr glowy wyszla zmiana demielinizacyjna niespecyficzna 8mm i dość liczne mniejsze w platach czolowych-raczej naczyniopodobne (proponuje kontrole) tak mam napisane. W mr kregoslupa wyszla niewielka przepuklina bulging i jakies tam spłycenie lordozy i niewielka rotacja kregow. Uznalam ze te zmiany w mózgu to napewno SM. Nie wychodziłam z toalety chyba z tydzien czasu takie mialam nerwy , ciagle widzialam ludzi na wózkach,poszlam do neurologa który stwierdził że to napewno nie sm bo mam odruchy dobre wszystkie i dał mi leki na migrene. Ale ja czytałam ze nieraz odruchy są dobre ale sm jest ... bylam u okulisty który stwierdził że pogorszyla mi sie wada wzroku w jednym oku - tym ktore mnie boli czesto (mialam nosic wczesniej okulary ale nie nosiłam) i ze nic podejrzanego nie widzi,mialam badanie dna oka. - ale też czytalam ze jak jest pozagalkowe zapalenie nerwu to okulista tego nie widzi .. ciagle sie strewowalam ze to napewno sm. Malowalam sie przy lusterku i zobaczyłam jak podskoczylo mi coś na policzku,później kolo ust i tak zaczęła mi "drgac" twarz.. wiec wyczytalam o SLA bylam znow przerażona , zrobiłam badania na magnez,elektrolity i żelazo, wapn i wszystkie w normie .. wiec wiedziałam ze to nie żaden niedobór magnezu ani niczego bo magnez mialam dobry .. przęszlo to ,Nie myslalam o tym ale zaczęło mi drgac ciało .. raz udo jedno raz drugie..raz biceps ..nawet czasem brzuch. Widzę te drgania ..raz są wolne raz jeden po drugim.. to chyba fascykulacje. Jestem przerażona .. mam ciągły stres bo jeszcze mama zachorowała na raka .. już sobie nie radzę .. jakie badania jeszcze powinnam zrobić ? Dodam że cały czas drga mi oko.. Nie wiem czy oko czy powieka ale jak patrze do lustra to dolna i gorna powieka podskakuje i nawet linia rzes sie przesuwa w bok wiec to nie mój Wymysł ... oboje oczu drgaja ale jedno mocniej i cały czas .. i jeszcze e lewej nodze tej co mialam kiedys niedowlad mam w łydce z boku jakby prąd mi przechodził, prawie od początku do końca łydki czuje co jakiś czas jakby ktoś mi rwal cos w środku .. Nie mam już sił ... dodam że mam asymetrie ciala lekka i cala lewa strona jest dłuższa od prawej ,to tez moze ma na krefoslup wplyw. I jeszcze naczytalam sie kiedys ze sla powoduje jakis zanik mięśni języka a mi sie zrobiła jakas blokada przy przesykaniu.jak chce przełknąć sline to tak jakbym jej nie miala i jakby moj mózg nie wiedział jak sie polyka sline.. wtedy mam jakiś napad lęku .. masakra

Odnośnik do komentarza
Gość Jsjzjzhz

Ten niedowlad mialam jako pierwszą rzecz od której wszystko się zaczęło. Wczesniej nie miałam żadnych "schiz" a mama zachorowala poznej. .. Nie wiem od czego moglam miec taką nogę ze spowodowała az 3 upadki .. ani mrowienie wtedy ano nic, jakbym jej nie miala. Okropne. Teraz w tej nodze mam co jakis czas pare razy dziennie jakby przez całą długość łydki "rwanie" trochę jakby prąd przechodził albo jakby ktoś ciągnął nerwa z dwoch stron. Nie jest to uciążliwe ani nic ale odczuwalne i czasem mam zakwas w udzie tez w tej nodze. Nie wiem czy takie objawy moze dawać odcinek ledzwiowo krzyżowy czy nie ..

Odnośnik do komentarza

No nie , bezwład nogi od złego ułożenia ciała,chyba żartujesz.
Tak zaczyna sie też udar , powinnaś zaraz dzwonić na pogotowie.
Minęło to dobrze ale to było jakieś niedotlenienie i powinien to wyjaśnić lekarz tak jak i postawić diagnozę co ci dolega.
Przy pznw jest zaburzenie widzenia.
Pznw nie równa się sm ,wiec nie kombinuj bo sama nic nie wymyślisz.

Odnośnik do komentarza

~Jdjsjs
No właśnie masz rację. Bylo by widac mikro udar i wylew..przecież robilam rezonans ...
Więc to jeszcze bardziej utwierdza moje obawy ..

Udary są niedokrwienne z kilku różnych przyczyn i krwotoczne.
Więc jeśli w ogóle mialas jakiś mikroudar to na pewno nie krwotoczny.

Odnośnik do komentarza
Gość Jsjzbzbsb

Czyli moja zmiana demielinizacyjna srednicy 8mm i mniejsze w platach czolowych-prawdopodobnie naczyniopochodne nie mogly byc spowodowane zadnym mikroudarem ani nic w tym stylu ? :( ... to juz nie wiem od czego

Odnośnik do komentarza

Nie. Neurolog mi powiedzial ze prawdopodobnie powstaly w rozwoju. Wcale mnie tym nie pocieszyl bo nadal mysle ze to sm lub przez te fascykulacje sla (nie wiem. Czy nie nabawilam sie nerwicy i od tego te drgania).... a wiem ze sm sie ciezko diagnozuje a mam takie same zmiany przeciez jak w sm.

Odnośnik do komentarza

Moja koleżanka z powodu jakby braku czucia bezwladu nogi w skali miesiąca upadala tak z 5 razy jak Ty opisujesz , miala drobne zaczerwienienie skóry tej nogi, nadwrazliwosc skóry nogi i wyladowala w szpitalu. Po wielu badaniach ustalono, ze to może pólpasiec, ale jakos tak nieglośno to powiedziano. Badania w szpitalu byly chyba po to aby grozniejsze rzeczy wykluczyć.
Jeszcze z pól roku ta noga była wg niej jakas taka dziwna. Ostatnio chodzi do studia typu "figura" na masaz limfatyczny nóg, ktore wczesniej otłukuje, jak i cale cialo na takich kręcących sie rolerach. I twierdzi, ze teraz ta noga jakby wraca do siebie.

Odnośnik do komentarza

"Migrena objawia się bólem głowy, czasami z tzw, aurą, czyli objawami występującymi bezpośrednio przed napadem bólu, takimi jak, m.in. zaburzenia widzenia czy błyski świetlne. Jednak niekiedy objawy migreny mogą być znacznie poważniejsze. Może się pojawić np. zdrętwienie jednej ręki i nogi po tej samej stronie, zaburzenia mowy, niedowłady kończyn, przez co choroba może przypominać nawet udar mózgu."

Odnośnik do komentarza

Annjaa moja mama choruje na migreny,moze ten incydent z nogą byl od tego .. tylko nadal mam niewyjaśniony ten bol oka ;( moze bolec jedno oko przez to ze jest w nim wada wieksza? Czy oko samo z siebie nie powinno bolec ..

Odnośnik do komentarza

Nie powinno.
Też może boleć od migreny,ale przyczyn może być wiele dlatego powinnaś iść prywatnie do okulisty niech szuka przyczyny.
Ból oka jak i pogorszenie w nim wzroku musi mieć jakąś przyczynę.
Zacytowałam o migrenie żebyś tak się nie nakręcała ale co to jest pytaj specjalistów.Zmień neurologa.

Odnośnik do komentarza
Gość gosc 12344

czy wszystko ok z hormonami ? ja mialam migreny i bol oka JEDNEGO przez hormony. wiec to jest mozliwe ze boli jedno oko. sprawdz tarczyce albo sprawdz czy nie chorujesz na hipochondire. I jesli od razu stwierdzisz ze nie, to idz sie badaj do psychologa, bo to on moze postawic diagnoze i pomoc. Nie chodzi o ponizenie, tylko o pomoc! Daj saobie pomoc. Zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość Jsjzhzhz

Kochana dziekuje , jeśli neurolog potwierdzi ze jest okej to pojde chyba do lekarza psychiatry bo zglupieje. Ale musze miec pewność ze to nie pozagalkowe zapalenie nerwu.. a jesli chodzi o tarczyce to niby mam niedoczynność ale nie biore lekow dluugo juz bo utrzymuje sie na poziomie w miare dobrym teraz..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...