Skocz do zawartości
Forum

Mój szef mnie lekceważy?


Gość Etienne

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd zaczęłam pracować w mojej aktualnej firmie po jakimś czasie zauważyłam że mój szef ma do mnie trochę dziwny stosunek. A mianowicie w ogóle nie patrzy mi w oczy podczas rozmowy (tylko rozgląda się na boki, co ja odbieram jako totalny brak szacunku i zainteresowania tym co mówię). Dodatkowo gdy jestem w kuchni, to zaraz z niej wychodzi i udaje że idzie do łazienki, a na próby nawiązania kontaktu szybko ucina rozmowę. Nie wiem co o tym myśleć. Czuję się przez niego lekceważona. Wydawało mi się że jest z mojej pracy zadowolony. Nie narzeka na to co robię, wywiązuje się z terminów i jestem dostępna 24/7, nawet na L4. Chciałabym wyjaśnić nasze relacje, jednak nie wiem czy rozmowa z szefem na ten temat to najlepszy pomysł. Nie chciałabym żeby nasze stosunki wpływały potem na to jak ocenia moją pracę i ewentualną podwyżkę w przeszłości. Dodam że, facetom z naszego działu zawsze patrzy w oczy. Nie wiem jak wygląda sytuacja z kobietami, bo się nie przyglądałam, więc nie do końca wiem czy to na pewno dotyczy tylko mnie... Co robić? Pomocy!

Odnośnik do komentarza

> dlaczego nie przyjrzałaś się temu, a jednocześnie wiesz, jak on zachowuje się w stosunku do mężczyzn?
Ponieważ pracuje w dziale IT i jestem tu jedyną kobietą, więc widzę jak się zachowuje względem innych osób.

> Jednakże w Twoim opisie sytuacji, dostrzegam zakamuflowaną myśl-
"może ja go onieśmielam, bo mu się podobam?"
Raczej moim ukrytym pytaniem jest "czy ja go przypadkiem nie wkurwiam", bo często zdarza mu się również ignorować moje maile i nie odpisywać mi na slacku.

Dzięki za opinie :)

Odnośnik do komentarza

". Chciałabym wyjaśnić nasze relacje, jednak nie wiem czy rozmowa z szefem na ten temat to najlepszy pomysł"

Uważam, ze to raczej glupi pomysł. Jesli szef w towarzystwie kobiet nie czuje się komfortowo ( może to taki typ) to raczej bys go tym pomysłem zapędziła w kozi róg.

" często zdarza mu się również ignorować moje maile i nie odpisywać mi na slacku."Tu może bym bardziej wniknęła, czy aby nie chodzi o to, ze jakies niewygodne sprawy, którymi teraz on nie ma ochoty się zając nie ignoruje zarówno jak Ty piszesz jak i wtedy jak piszą inni do niego. Czy Tobie wybiórczo nie odpowiada, a na innych maile zawsze reaguje. Tyle, ze musiałabys ten temat wnosić na forum między kolegami, co juz jest pewną trudnoscią i niedogodnoscią i może byc odbierane jako obrabianie ty.ka szefowi- a rozumiem, ze jestes stosunkowo nowa.
Natomiast jakis ważny wg Ciebie mail a dotyczący spraw, którymi zajmują się tez inni, lub może tylko mogą wyrazić opinię na ten temat, możesz przeciez wysylac i jemu i tym innym. Sprawdzisz jaki będzie odzew.

Pytanie tez czy pracujesz w Polsce wsród swojaków, czy tez w jakiejś międzynarodowej korporacji i np Twoim szefem nie jest Turek. Gdyby tak było, to prawie bylabym pewna, ze jestes dyskryminowana. Poniewaz w tak międzynarodowej fimie, gdzie obowiązuje poprawnośc polityczna on nigdy nic nie powie przeciw kobietom ale gdzies w tyle glowy ma zakodowane, ze to i tak jest za daleko i za duzo gdzie ta kobieta się wepchala. Taki przypadek znam z bliskiego mi otoczenia. Umial nawet wobec kobiet w sytuacjach nieformalnych byc pozornie frendly .I potem świadomie miał zawsze do znanej mi dziewczyny jakies ale, pomijał przy nagrodach i dawał kwartalne możliwie najniższe oceny.

Tak , ze nie bardzo masz teraz sposób na dowiedzenie się czy szef jest z Ciebie zadowolony. Jak mówisz podwyżki czy wystawiane kwartalne, czy pólroczne opinie wobec tego jak będzie oceniał Twoich wspóltowarzyszy będą same świadczyly o jego stosunku wobec Ciebie.

Pracujesz i chcialabys więcej wiedziec o jego uważaniu. Jesli masz szanse w tej firmie się rozwijac, poznawac nowe rzeczy, które z czasem będą się liczyły w Twoim CV to na razie odpusc sobie te nerwy, ciesz się z tego co masz teraz, wykonuj wszystko zgodnie z Twoimi umiejętnosciami i zapałem nowego członka zespolu. A czas wszystko Ci i tak wyjasni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...