Skocz do zawartości
Forum

Nawracające napady złego nastroju - normalne czy nie?


Gość angie66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat i partnera z tego samego rocznika. Jest on osobą bardzo nieśmiałą, uległą, wycofaną, ma niską samoocenę i uważa, że nie zasługuje na zbyt wiele. Pojawiają się u niego „dołki” - myśli, że życie nie ma sensu, chęć odejścia z tego świata, przekonanie o własnej beznadziejności. Podczas ostatniego napadu szukał czegoś do samookaleczania się. Nadszedł on bez konkretnego powodu, akurat nie działo się nic, co mogłoby spowodować takie myśli. Chciał dusić wszystko w sobie, ale w końcu udało mi się przekonać go do wygadania się. Napisałam mu kilka motywujących słów i czuję, że choć odrobinę podniosło go to na nogi. Na co dzień, nawet gdy sytuacja jest zupełnie normalna, staram się zapewniać go, że w każdej chwili może do mnie napisać i wypaplać, co mu ślina na język przyniesie, a ja zawsze go wysłucham i w razie możliwości postaram się pomóc, a już na pewno zaoferuję duchowe wsparcie. Niestety, zaistniała sytuacja mnie niepokoi. Niekiedy miewa spadki nastroju i depresyjne myśli, ale to był pierwszy raz, kiedy chciał robić sobie fizyczną krzywdę i boję się, że z czasem dojdzie do czegoś gorszego. Co mogłabym zrobić, żeby zapobiegać takim dołków i w razie potrzeby ratować go z otchłani? Zrobiłabym dla niego naprawdę wszystko, gdyby miało mu to pomóc, mogłabym zerwać się w środku nocy i biec do niego tylko po to, by go przytulić i powiedzieć, jak bardzo go kocham i nie chce nigdy stracić.

Odnośnik do komentarza

No cóż, Matka Teresa jak nic.

A nikt Ci nie mówił, ze nie da się być w związku z partnerem i być dla niego terapeutą?

Ponadto niestety masz zbyt małą wiedzę jak poruszać się wsród objawów depresji, choroby dwubiegunowej, czy czegoś w tym stylu.

Sama widzisz, ze niestety Twój najdroższy powinien iśc do zawodowego terapeuty,lekarza. I najbardziej mu pomożesz jak go do tego namówisz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...