Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej


Gość zapominalska666

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zapominalska666

Witam
Biore juz 2 lata tabletki antykoncepcyjne c*****.
W czwartek 15go wrzesnia ( pierwszy raz w życiu) zdarzyło mi się zapomnieć tabletki. Była to druga tabletka w trzecim tygodniu.
Przypomniałam sobie dopiero w piątek o godz 22-wtedy gdy chciałam wziąć piątkową tabletkę. Minęlo wówczas ponad 24h od zapomnianej tabletki, niestety producent na ulotce C****** pisze tylko co robic gdy nie minelo 12h od zapomnienia, u mnie minelo natomiast ponad 24h. W piątek o 22 przyjelam zatem dwie tabletki naraz (czwartkowa zapomniana i piatkowa na czas) i kontynuuje dalej opakowanie. Moje pytanie brzmi czy dobrze zrobilam i co zrobic ponieważ w ten wtorek 20go wrzesnia koncze opakowanie. Czy robic 7dniowa przerwe normalnie czy tez bez robienia przerwy rozpoczac nowe opakowanie. Kiedy powinnam dostac miesiaczke?
z góry serdecznie dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem powinnaś zrobić normalnie przerwę. Zapomniana tabletka w trzecim tygodniu to nie taka wielka rzecz, najgorzej zapomnieć na początku opakowania. Ochrona teraz już jest utrzymana. Branie dwóch tabletek jednocześnie gdy zapomni się jednej jest często praktykowane i raczej nie powinno mieć żadnych negatywnych skutków, jeśli zdarza się to bardzo rzadko. Niby podwoiło się jedną dawkę co może troszkę wpłynąć na hormony i okres może teraz być ciut wczesniej lub ciut później niż wcześniej, ale nie ma to wielkiego znaczenia, bo powinien normalnie wystąpić w przerwie. Jesli natomiast w dniu, w którym pominęłaś tabletkę to było wtedy ryzyko zapłodnienia, ale ciągle bardzo małe. Jeśli wtedy nie współżyłaś to zupełnie nie ma sie czego obawiac, bo wszystko jest dobrze.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...