Skocz do zawartości
Forum

Przejmowanie się wszystkim.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem 13-letnim chłopakiem. Tak jak w tytule przejmuję się najmniejszymi rzeczami związanymi z moimi kolegami. Np. Jeżeli się z kimś umawiam, a on później odmawia i okazuje się, że spotyka się z kimś innym mam cały dzień zepsuty. Bardzo się przejmuję, co oni osądz mnie sądzą. Jeżeli spotkaliby się wszyscy lub robiliby coś beze mnie strasznie bym się tym przejmował. Bardzo proszę o odpowiedź, jak temu zaradzić.
PS jestem również bardzo wrażliwy.

Odnośnik do komentarza

Troche interesujacych zajec wlasnych bym zalecala- nie bedziesz mial tak duzo czasu na rozyslania czy jakis kolega chcial czy nie chcial sie z Toba spotkac i dlaczego. Jesli lubisz jezyki to biegaj na dodatkowe kursy ze 2 razy w tygodniu, jak znalazl przyda sie w przyszlosci.

Duzo ruchu w jakies dziedzinie spotru tez baaardzo przydatne. Na sali gimnastycznej jak sie porzadnie spocisz, zmeczysz, wybiegasz odpadnie myslenie dlaczego kolega nie mogl czy nie chcial sie z Toba spotkac. Pojdziesz np na karate. Tam trenujac, spotkasz innych kolegow, z ktorymi wspolnie bedziesz spedzal na treningu czas i gwarantowane spotkania 2 razy w tygodniu, bo tyle razy najczesciej sie podchodzi do treningow.

Swiat kolegow jest bardzo waazny jak sie dorasta i to jest bardzo naturalne. Niemniej w czasie dorastania trzeba sobie tez budowac swoj swiat, w ktorym czujesz sie dobrze. Mozna miec wielu znajomych ze szkoly, z podworka, z zajec dodatkowych. I wtedy tak bardzo nie boli odmowa jakiegos jednego kolegi.

Ponadto trzeba budowac swoja psychike i orginalnosc wlasnie poprzez poswiecanie czasu na dodatkowe fajne zajecia. Moze gra na jakims instrumencie a moze jakies kolko informatyczne?

Chyba jestes jedynakiem skoro Twoje samopoczucie jest tak bardzo zalezne od spojrzenia na Ciebie Twoich kolegow?
Buduj swoja tożsamość, badz zyczliwie nastawiony do ludzi, to zawsze wokół Ciebie będą inni. którzy będą o Twoje towarzystwo zabiegac. Dasz rade.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...