Skocz do zawartości
Forum

bede matka, nie umiem sie pogodzic z ta rola


Gość ulotna

Rekomendowane odpowiedzi

witam,
jestem w ciazy, niechcianej ciazy,.urodze bo tego odemnie oczekiwali,balam sie usunac,bylam w szoku,po za tym za bardzo kocham ojca mojego dziecka i nie chcialam tego zniszczyc. Zawsze chcialam miec rodzine, stalego partnera i dzieci ktore beda miec kochac, natomiast paradoksalnie nigdy nie umialam pogodzic sie z rola kobiety jaka obdarzyla nas natura, nie chcialam chodzic z brzuchem, rodzic, karmic, porod jest dla mnie uwlaczajacy godnosci, nie moge patrzyc na te wielkie brzuchy-ok tam jest dziecko ale co pieknego i fajnego w wielkim brzuchu? brzuch mi rosnie troszke a ja czuje sie juz nieatrakcyjna,.mimo ze jestem zgrabna, czuje ze dziecko odbierze mi atrakcyjnosc w oczach mojego partnera, ze juz nigdy nie bedzie traktowal mnie jako kobiety pociagajacej, atrakcyjnej ale tylko wylacznie jako matke. Nie umiem pogodzic sie z tym ze bede musiala siedziec w domu a on pojdzie do pracy, do ludzi,.ze to tylko moje zycie tak diamentralnie sie zmieni,przestalam sie lubic,nawet zlapalam dystans do mojego faceta,.bo mam poczucie niesprawiedliwosci wobec losu wobec.natury, wobec niego mimo tego ze on nie jest niczemu winny i cieszy sie z naszego dziecka

Odnośnik do komentarza

Kochana, to Ty ustalasz kim jesteś i jak będą postrzegać Cię inny. Jeśli po urodzeniu dziecka, ba! nawet w trakcie ciąży, będziesz postrzegać siebie jako piękna i silną kobietę, będziesz atrakcyjna. Twojego mężczyznę nie powinna pociągać tylko atrakcyjność fizyczna, ale samym swoim umysłem i osobą powinnien być przyciągany. Jeśli boisz się, dbaj w ciąży o ciało, a wróci do wcześniejszej formy bardzo szybko.
Teraz będziesz matką osobą w której dziecko widzi praktycznie całkowity autorytet, które będzie kochać Cię ponad wszystko. To bardzo ważne i dla Twojego partnera.
Nie martw się o nic, nie musisz karmić piersią, tylko mlekiem innym, możesz być aktywną i atrakcyjną kobietą mająca dziecko z ukochanym człowiekiem. I to nie jest tak, że zostaniesz kurą domową, on - Twój facet - też jest od zajmowania się dzieckiem, abyś mogła mieć czas dla siebie. Będą na pewno przeszkody, ale wierzę, że Ci się uda być atrakcyjną i pewną siebie oraz swojego ciała kobietą oraz kochająca matką i partnerką.

Odnośnik do komentarza

Tak to jest jak dziecko rodzi dziecko. Może w metryce masz juz dośc lat, ale mentalnie jestes na poziomie małej dziewczynki, która zawsze i wszędzie dla wszystkich chce być piękną księzniczką.

Skoro mentalnie nie doroslas, to po co brałas się za tak dorosłe sprawy jak seks? I teraz zmartwienie ,jestem w niechcianej ciązy- i żeby lepiej brzmiało, faceta mam kochanego, akceptuje mnie i nasze przyszłe dziecko a ja rozpaczam.

Natura dała nam 9 miesięcy nie po to, aby rozpatrywac jak czasowo nam się zmienia figura, tylko po to ,aby mentalnie dorosnąc do nowej roli życiowej, nawet jesli jest ona dla nas chwilowo zaskoczeniem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...