Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić, aby poradnia wystawiła córce inną opinię?


Gość s...m

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry byłam dziś z córką w poradni psychologiczno-pedagogicznej i wyszło mojej córce że ma 56 IQ . Wychodzi na to że jest upośledzona w stopniu lekkim . Byłam z nią w tej samej poradni kiedy miała 11 lat (teraz ma 15) i miała 96 IQ wyszła jej dysleksja rozwojowa. Teraz poradnia nie chce jej wystawić nowej opinii tylko ewentualnie dostosowanie . Bardzo się obniżyła w nauce w gimnazjum nic kompletnie nie rozumie . Ta opinia o dostosowaniu mało da u niej w szkole co mogę zrobić żeby przyznali jej inną opinie ?

Odnośnik do komentarza
Gość psychoaktyw

Witaj, spokojnie z tym IQ. Jaka polska szkoła takie IQ.
Ja jak zobaczyłem polską szkołę podstawową to mi nie tylko ręce opadły ale i głowa. Kilkanascie razy byłem z wychowacą u dyrektora ze dziecko wraca ze szkoły bez żadnej wiedzy , brudne , częste infekcje , silnymi destrukcjami w psychice. Ze od początku całą wiedzę przerabia i uczy się w domu. W końcu poszedłem z córką do poradni i poprosiłem o zaświadczenie na nauczanie domowe ponieważ szkoła tworzy zagrożenia i obniża rozwój intelektualny. Bez problemu dostałem i teraz córka uczy się w systemie szkoły internetowej a za wybór tej opcji szkoła ta podpieła nas powtarzam za darmo dodatkowo do szkoły prywatnej gdzie ustalamy sobie godziny i czas zajęć. Wyniki nauczania 5.70 sprawdzane co tygodniowym testem wiedzy.
Nasza szkoła to pomyłka proszę nie słuchać bredni ponieważ to jest chermetyczne środowisko z którym w życiu nie da Pani sobie rady. Napisała mądra otyła wychowawczyni ze córka w II klasie podstawowej czyta powoli i sugeruje wizytę u psychologa. Psycholog oczywiscie taki prywatny ze smiechem powiedział żebym zgłosił wychowaczynię w dyrekcji szkoły za brak profesjonalizmu wiedzy i działanie na szkode rodziny. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

" Ta opinia o dostosowaniu mało da u niej w szkole co mogę zrobić żeby przyznali jej inną opinie ?"

A na jakiej opinii o córce Ci zależy?
W ciągu 4 lat tak znacznie obniżylo się IQ?
Teraz córka nic nie rozumie w szkole a w poprzednich latach?
A teraz jeszcze jest gimnazjum?
Czy corka, a szczególnie jej glowa doznala jakiś urazów mechanicznych?
Czy jest w domu lub w szkole jakoś zastraszana, gnębiona, wyśmiewana?

Może faktycznie możesz starac się o indywidualny tryb nauczania z nadzieją, ze choć trochę wiedzy przy indywidualnej pracy nauczyciel jej wtloczy do glowy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...