Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie ze strachem przed powrotem do pracy?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Choruje na nerwice i depresję od około 8 lat. Jestem funkcjonariuszem SW, w tym roku byłem na 3 miesięcznej terapii dla nerwosow i do tej pory przebywam na l4. Zdecydowałem się zmienić zawód i od lutego 19 będę już na emeryturze. W międzyczasie staram się w dalszym ciągu staram się być aktywny społecznie już nie tak jak kiedyś ale sprawia mi to ogromna przyjemność. Otrzymałem propozycję żeby startować w wyborach samorządowych i się zgodziłem. Zaczęły się moje problemy. Dyrektor zarzuca mi symulowanie, twierdzi że skoro mam zdrowie na aktywność społeczna to na służbę też. Jak mam się bronić. Nie jestem w stanie wrócić do zakładu kiedy się tam pojawiam od razu drżą mi ręce skacze ciśnienie pomimo że biorę leki przeciwlekowe

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak to prawnie wygląda- w sensie co masz wpisane na zwolnieniu- czy masz leżeć czy możesz chodzić.A sokro możesz chodzić to pewnie wyjdzie, ze i możesz rozwijać się w ruchu spolecznym i tam budować sobie przyszłe zaplecze życiowe.

Jednak pisanie na forum i użalanie się w sytuacji, gdy i nerwy Twoje i Twoja głowa świetnie pracują jak chodzi o prace spoleczne, o wyścig w wyborach. Chyba logiczne, ze zdrowo myślący człowiek, Twój szef ,zastanawia się czemu masz alergię na obowiązki zawodowe a wyścig w wyborach jest wręcz Twoją terapią. Owszem wszyscy wiemy, ze pewne roczniki mają jeszcze wysokie przywileje i mogą szybko pójsc na emeryturę, tylko trochę muszą pochorować na glówkę. I dobrze , wybierałes ten zawód i rozumiałes, ze za pewne trudy mozesz miec duże przywileje, niedostępne innym zjadaczom chleba, wcale lekko nie pracującym. Niemniej jak planujesz tę emeryturę z dniem 19.02 2019 to wypada być do tego czasu odpowiednio chorym na wszystkich frontach. Inaczej wkurzasz przelożonch (oni mimo możliwości szybszego przejścia na emeryturę chcą i umieją dalej pracować) i ogól spoleczeństwa. A w tym ogóle spolecznym rożne choróbska się zdarzają i niemożnośc wykonywania swojej dotychczasowej pracy też. Jednak ZUS nie jest chętny do przyznawania rent. Czyli innym życ przedwcześnie na koszt spoleczeństwa nie wychodzi. Ty masz do tego prawo w glorii przepisów a nie masz dośc oleju w głowie, by postronnych tym prawem nie irytować.

Odnośnik do komentarza

Do autora. Mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe ze praca w SW bedzie miala wplyw na twoje zycie caly czas jesli czegos nie zrobisz. Twoje zachowanie na pewno przeklada sie na zycie rodzinne dlatego jesli mozesz korzystaj z terapii tak czesto jak mozesz.
Ja nie wiem jak zrobic by zjesc ciastko i miec ciastko, ale chyba twoj problem to nie tylko kandydatura i czepianie sie szefa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...