Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Myślę że znowu mam depresję


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałam przez 3 lata depresję w marcu tego roku mi ją dopiero zdiagnozowano czyli jakieś 6 miesięcy temu ale w czerwcu było już lepiej nie wydawało mi się że już będzie dobrze a tu nagle znowu nie mam humoru znowu mam chęć wziąć do ręki żyletkę i się nią pociąć znowu myślę że muszę zostać anorektyczką znowu mam problem ze snem znowu zamykam się w sobie choć nie chcę ta jest nie radzę sobie z tym chociaż mam dwóch najlepszych przyjaciół którzy wiedzą o wszystkim i starają się mi jakoś pomóc to im jakoś nie wychodź boję się że znowu będę miała depresję że sobie z tym nie poradzę...

Odnośnik do komentarza

Droga Natalio, jeśli masz zdiagnozowaną depresję, powinnaś mieć wdrożone jakieś leczenie. Czy korzystasz z psychoterapii, z pomocy psychologa? Czy bierzesz jakieś leki? Bez leczenia objawy depresyjne niestety będą wracać, tym bardziej, że jak wspomniałaś, oprócz depresji pojawiają się problemy wtórne, jak autoagresja (cięcie się) czy zaburzenia odżywiania (anoreksja). Koniecznie powiedz swoim rodzicom o Twoim pogarszającym się samopoczuciu i idźcie razem do psychiatry lub psychoterapeuty. Nie powinnaś zostać bez pomocy. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Twoja mama jest zacofana i nawet nie wie co to jest za choroba. Mógłbym nawet dać sobie pałkę uciąć, że jakbyś jej powiedziała, iż cierpisz na depresję, to ona po prostu wyśmiałaby cię po czym stwierdziłaby, że symulujesz bo nie chcesz np... iść do szkoły. Twoją chorobę dziecko złote należy potraktować poważnie, a nie z przymrużeniem oka. Powiedz dla mamy, że wszyscy psychologowie twierdzą, że choroba ta może prowadzić nawet do samobójstwa, to wtedy dopiero może coś ją ruszy.

Odnośnik do komentarza

Żadne systemy społeczne łącznie z psychologami nie są nastawieni na udzielanie pomocy. Zostało to opisane w książce Toksyczna psychologia i psychiatria: depresja a samobójstwo
Jarosław Stukan
Podstawą jest uświadomić sobie skąd się biorą lęki. Przyczyną jest jakiś brak w życiu. Ułożyć plan działania żeby ten brak zlikwidować. Mieć oparcie w bliskiej osobie, bo bez tego się nie uda.

Odnośnik do komentarza

A nie próbowałaś innych metod? Na przykład olejki cbd z Medihemp. Moja znajoma wyleczyłą 16-letniego syna z depresji po śmierci ojca. Młody był załamany i zamknięty w sobie, a po kuracji zaczął normalnie wychodzić z domu i rozmawiać z ludźmi

Odnośnik do komentarza

Tak po prawdzie, to ty już taka mała nie jesteś, a co za tym idzie, do psychologa mogłabyś nawet wybrać się sama. A czy akurat za każdą wizytę trzeba płacić, to tego nie wiem, bo nigdy nie korzystałem z takich usług. Ale jak tobie tak bardzo na tym zależy, a nie masz kasy, to zawsze możesz sobie dorobić np... roznosząc ulotki xD

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...