Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić, gdy dziecko ma stany lękowe?


Gość a...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie... pisze do Panstwa z prosba o porade. Nie wiem juz jak sobie poradzic z synem i czy powinnam z nim sie wybrac do specjalisty... od jakiegos czasu wydaje mi sie jak by mial jakies stany lekowe. Strasznie boi sie ciemnosci, mimo wlaczonej lampki j tego ze spi w pokoju ze siostra to noc w noc sie wybudza i przychodzi do nas. Boi sie sam przejsc przez korytarz, a ostatnio nawet w dzien boi sie sam zostac w domu, gdy ja jestem na ogrodku obok. Jest to strasznie meczace, nie wiem jak sobie z tym poradzic . Nie wiem czy to ma tez zwiazek ze sprawa ale ciagle wacha swoje palce .... czy to normalne, czy to przejdzie samo czy powinnam udac sie do spacjalisty ? Blagam , prosze o pomoc .

Odnośnik do komentarza

W jakim wieku jest dziecko?
Czy mogło inne dziecko (siostra, kolega, kuzyn) przestraszyć go opowiesciami o duchach lub jakiś stworach?
Czy ogląda bez kontroli TV, video czy tez w tablecie jakies opowiesci czy baje mrożące krew w żyłach?
Co mówi jak przychodzi do Państwa lóżka- czego sie boi, co sobie wyobraża? Niech opisuje najdokładniej jak umie swoje strachy, swoje wyobrażenia.A nikt z domownikow niech go nie wyśmiewa, tylko powolutku trzeba próbowac tlumaczyć, uspokajać.

Powinno się próbować z nim wspólnie pokonywać lęki. Boi się przejśc przez korytarz sam. Dobrze. Jeden raz idziemy z nim, drugi jesli potrzeba tez a trzeci prosimy aby samodzielnie przeszedl. I te wędrówki jedna za drugą aby zapamiętal, ze w żadnym miejscu, które wydaje mu się mroczne czy niedoświetlone nic zlego w domu się nie czai

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...