Skocz do zawartości
Forum

Jak pomóc dziecku z zaburzeniami lękowymi?


Gość t...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam problem z 8 letnim synkiem. Codziennie przed wyjściem do szkoły coś go boli, pojawia się gęsta ślina którą często wymiotuje(wiem, że jest to na tle nerwowym - przez okres wakacji nic z tych rzeczy nie miało miejsca). Codziennie przed wyjściem pyta, czy nic mu się nie stanie w szkole i ja muszę go upewnić w tym, że wszystko będzie dobrze i że jest tam bezpieczny. Pyta się czy nie będzie miał zawału , wylewu itp. Ciągle wmawia sobie ,że połknął coś szkodliwego( np. uderzył szklanym pojemnikiem o miskę z płatkami z mlekiem i stwierdził że na pewno połknął kawalłek szkła) Boi się, gdy musi być poza domem(beze mnie) dłuższy czas. Zastanawiałam się , czy problem nie leży w samej szkole-czy nie ma tam jakichś problemów i wiem, że nie. Syn jest otwarty, bardzo wygadany i komunikatywny, uwielbia swoją wychowawczynię i nie ma żadnych problemów z nauką. Problem moim zdaniem leży w tym, że wmawia sobie objawy chorób, o których gdzieś usłyszy(pamiętam ze tez tak miałam w dzieciństwie) . Chce mu pomoc, bo wiem ze zyje w ciągłym lęku o siebie i nie potrafi sie tego wyzbyc mimo chęci. Nie wiem już jak mu tłumaczyć, wiem ze te lęki są silniejsze od niego.

Odnośnik do komentarza

lęki są silniejsze od każdego.
skoro tak dobrze się uczy i wychowawczyni go lubi to kwestię gnębienia przez rówieśników pani wykluczyła ?

nie tłumaczyć, pomóc zwalczyć lęk.

a czy pani też nie biegała zawsze za nim i nie chuchała na niego jak tylko się przewrócił ? 8 letnie dziecko ma biegać, brudzić się i zdzierać kolana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...