Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Panicznie boję się jeździć autem


Gość Radek133

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Opiszę pokrótce moją historię.
Zawsze byłem nerwowym człowiekiem, każdy egzamin na studiach był dla mnie bardzo stresujący. Pewnego razu gdy jechałem z domu rodzinnego, pod koniec weekendu, z Łodzi do Warszawy autostradą to dostałem ataku paniki. Tak mocno spanikowałem, że musiałem zjechać z autostrady i dojechać jakoś bocznymi drogami. Wtedy zaczęła się moja męczarnia. Zacząłem się panicznie bać jeździć samochodem. Kiedyś była to dla mnie przyjemność. Teraz boje się jeździć, szczególnie z pasażerami. Odstępstwem od tego jest to gdy jadę z kimś z rodziny, kimś kto zna moją dolegliwość. Wtedy też się stresuję ale mogę jechać autostradą, nawet setki kilometrów. Pewnego razu pojechałem ze znajomymi samochodem i po dojechaniu na miejsce zacząłem się nakręcać, dostąłem kolejnego napadu paniki. Poprosiłem znajomego żeby kierował w drodze powrotnej. To bardzo obniżyło moje morale :(. Teraz jazda jest możliwa gdy siedzi obok mnie ktoś z rodzimy, ktoś kto wie co mi dolega. Bardzo utrudnia mi to życie, gdyż muszę wymigiwać się od kierowania przed znajomymi, z różnych powodów. Widzicie Państwo. Stary chłop, tysiące km przejechane przed tym incydentem a teraz boi się jak małe dziecko. Najgorszy jest moment gdy chciałbym gdzieś zabrać znajomych i zaczynam sobie wkręcać w głowie różne rzeczy. Zaczynam się bać, że znowu spanikuje. To przekłada się na różne aspekty życiowe. Co poradzić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...